SSD takmak yavaş laptopu hızlandırır mı?

6-7 senelik Lenovo marka bir laptopu var annemin, gündelik işler için kullanıyor tarayıcıda vs işlerini hallediyor ama aşırı yavaşlamış durumda bir de Windows 11 yüklenmiş güncelleme ile Google'nin açılması bir asır sürüyor. Bir adet 240 GB'lık SSD takmak performansını düzeltir mi?

Büyük ölçüde hızlandırır laptopu.

6-7 senelik Lenovo marka bir laptopu var annemin, gündelik işler için kullanıyor tarayıcıda vs işlerini hallediyor ama aşırı yavaşlamış durumda bir de Windows 11 yüklenmiş güncelleme ile Google'nin açılması bir asır sürüyor. Bir adet 240 GB'lık SSD takmak performansını düzeltir mi?
120 bile yeter. Sorunsuz SSD için PNY 120 veya 240GB öneriyorum.

Durumunuz varsa tabi ki ssd kullanın. İki eksi yönünüz dışında eksiniz olmaz. Bildiğim kadarıyla ssd disklerin ömrü hdd disklere göre kısa. Hdd diski 15-20 yıl düzgün kullanırsan kullanmaya devam edebilirsin ama SSD tarafında böyle bir durum görmedim. Ayrıca maliyete göre depolama alanınız bayağı düşük. Yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin ömür konusunu. Örneğin bende 8 gb hdd var 1999 üretimi. Uygun kablo takınca hala çalışıyor.

1671707126018.png

2012 Macbook Pro i7 için aldım.

Evet hızlandırır. FPS artışı sağlamaz ama drop yemeyi önleyebilir.

Uygulama açıp kapama oyun açıp kapama windows açıp kapamayı hızlandırır.

Herkese yorumları için teşekkürler şimdi uygun fiyatlı bir 240GB SSD almaya karar verdim aynı zamanda RAM'de alacağım laptopa 4 GB eklesek yeter sanırım bu iki ürün için tavsiyesi olan var mı acaba?

Geri
Yukarı