SSD varlığında HDD gerekli midir?

Daha fazla  
Ben bi kaç ay sonra laptopuma SSD taktırmayı düşünüyorum fakat çıkan HDD'yi CDROM yerine taktırmak mantıklı mıdır? O parçaya vereceğim para yerine düz hesap SSD 240 değil 500 alırım. Zaten şu an HDD kapasitem 500 GB
Genellikle küçük oyunlar oynuyorum. (8-10 GB'lık)
Amatör düzeyde Adobe uygulamaları, Office uygulamaları, Autocad vs kullanıyorum.
SSD ömründen yer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SDD'nin ömrü bildiğiniz üzere veri yazılma ile sınırlı. Yani gereksiz veri yazma ve SSD baskı testlerinden uzak durun. Windows 10, şu an SSD'yi en iyi şekilde kullanan ve ömrünü uzun tutan işletim sistemidir.
Elinizdeki HDD'i boşa çıkarmayın. Tavsiyem bir adet HDD kızağı alın. 30-40 TL'ye bulmak mümkün. Bununla DVD-RW'ı çıkarıp HDD'i kullanabilirsiniz.

SSD depolama amaçlı kullanmak gereksiz olur. USB HDD kutusu alıp takabilirsin. Kullanımı pratik olur. Depolama için HDD kullanırsın.

HDD Caddy denilen sistemler 40 lira civarında. Yani 40 lira fark vererek kesinlikle 250 yerine 500 GB SSD alamazsınız. Eski hard diskiniz atmayın, DVD bölümünde depolama amaçlı kullanmaya devam edin.

Ben bi kaç ay sonra laptopuma SSD taktırmayı düşünüyorum fakat çıkan HDD'yi CDROM yerine taktırmak mantıklı mıdır? O parçaya vereceğim para yerine düz hesap SSD 240 değil 500 alırım. Zaten şu an HDD kapasitem 500 GB
Genellikle küçük oyunlar oynuyorum. (8-10 GB'lık)
Amatör düzeyde Adobe uygulamaları, Office uygulamaları, Autocad vs kullanıyorum.
SSD ömründen yer mi?
Madem bir kaç ay sonra taktıracaksınız SSD'yi Aliexpress gibi sitelerden 10-15 tl bandında bulabilirsiniz bu ürünü.
Ayrıca size tavsiyem ilk imkanınız olduğunda taktırın SSD'yi. Ben hep erteleyerek sonunda geçen gün aldım ve fazlasıyla memnun oldum.

Madem bir kaç ay sonra taktıracaksınız SSD'yi Aliexpress gibi sitelerden 10-15 tl bandında bulabilirsiniz bu ürünü.
Ayrıca size tavsiyem ilk imkanınız olduğunda taktırın SSD'yi. Ben hep erteleyerek sonunda geçen gün aldım ve fazlasıyla memnun oldum.

Garanti bitmesini bekliyorum. Yoksa hemen yarın yaparım sıkıntı değil.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı