SSD vs HDD

efesuke

Hectopat
Selam arkadaşlar sizce 480 GB SSD mi almalıyım yoksa 240GB+500 GB HDD mi? Oynayacaklarım: BF4 BF5 FH4 LOL CS:GO Rocket League war thunder ve dahası var. Yani 480'e sığacağını sanmıyorum. HDD almak çok şey kaybettirir mi bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD, SSD ye göre sadece daha yavaştır. Oyunları HDD ye kurarsanız loading ekranı ve oyunun yüklenme süresi SSD ye göre daha uzun sürecektir.

Kesinlikle SSD + HDD almalısın, o bile yetmeyebilir. Oyunların boyutları çok fazla. SSD'ye Windows, bazı düşük boyutlu oyunlar, diğer programları kurarsın. Asıl oynayacağın büyük boyutlu oyunlar da HDD'de yer alır. Ancak mümkünse HDD'yi 500 değil de 1 TB olarak al.

Ben olsam 3 HDD alıp RAID 0 yapardım, olurdu sana 400 küsür hızlı SSD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben olsam 3 HDD alıp RAID 0 yapardım, olurdu sana 400 küsür hızlı SSD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3X 1 TB HDD 750 TL. 960 GB SSD alınır bu paraya.

3X 1 TB HDD 750 TL. 960 GB SSD alınır bu paraya.
O da var, yalnız nerden aldığına göre de değişiyor. 500 GB olan HDD'lerde alınabilir. Benim kafamdaki bu, her türlü işleve sokardım SSD masrafından kurtarırdım kendimi. 3 TB SSD niyetine kullanırsın.

500 GB olanı alırsın, onun da orjinal fiyatı 150 diyelim, 450 TL'ye 1,5 TB SSD performansı alırsın.

Son düzenleme:
120GB SSD + 1TB HDD önerebilirim. SSD Windows ve arka plandaki çok sayıda basit program için çok önemli ama oyunlar için HDD sorun olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı