SSD vs HDD

efesuke

Hectopat
Selam arkadaşlar sizce 480 GB SSD mi almalıyım yoksa 240GB+500 GB HDD mi? Oynayacaklarım: BF4 BF5 FH4 LOL CS:GO Rocket League war thunder ve dahası var. Yani 480'e sığacağını sanmıyorum. HDD almak çok şey kaybettirir mi bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam 3 HDD alıp RAID 0 yapardım, olurdu sana 400 küsür hızlı SSD.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAID ne? Kısaca özetlermisin rica etsem?

RAID ne, kısaca özetler misin rica etsem?
RAID 0 birden fazla diski birleştirip tek disk haline getirmektir. Mesala 3X 150 MB ortama hızlı bir HDD var, bu 3 diskin hızları ve boyutları toplanıp tek disk haline dönüştürülüyor. 3 HDD'yi RAID 0 yaparsan ortaya bir SSD performansı çıkıyor. Yalnız bu HDD'ler kaliteli ve 7200 RPM olmak zorunda.

RAID Nedir, Nasıl Yapılır? - Technopat Bu linkte RAID 0 detaylı bir şekilde anlatılmakta.

RAID 0 birden fazla diski birleştirip tek disk haline getirmektir. Mesala 3X 150 MB ortama hızlı bir HDD var, bu 3 diskin hızları ve boyutları toplanıp tek disk haline dönüştürülüyor. 3 HDD'yi RAID 0 yaparsan ortaya bir SSD performansı çıkıyor. Yalnız bu HDD'ler kaliteli ve 7200 RPM olmak zorunda.

RAID Nedir, Nasıl Yapılır? - Technopat Bu linkte RAID 0 detaylı bir şekilde anlatılmakta.
Çok mantıklıymış ya.

Son düzenleme:
Çok mantıklıymış, vay be. O zaman birden fazla HDD kullananların çok işine yarar.
Tek bir eksisi var, o da bir HDD bozulursa bütün veriler siliniyor, HDD'lerde kolay kolay bozulmaz orası ayrı. Ürünü sıfır alındıysan..
SSD'lere de RAID uygulanabilir..

Ayrıca uyarıyım, bir önceki mesajında yazım hatası var, moderatörler fark etmeden düzelt :D

SSD + HDD kullanın, Windows'u SSD diske kurun favori oyunlarınızı SSD diskinize kurun. Öylesine duran veya nadiren oynadığınız oyunları HDD diskinize kurun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı