SSD ve HDD aynı anda kullanılabilir mi?

İndirim varmış bak şimdi gördüm bunu al kesinlikle 460 TL. En iyi SATA SSD'lerden biri.

Hocam biraz para biriktirip M.2 almaya değer mi çok fark var mı aralarında SATA ile?

Hocam biraz para biriktirip M.2 almaya değer mi çok fark var mı aralarında SATA ile?

Alacağın M.2 SSD'ye göre değişir. Bu SATA SSD'ler(özellikle Samsung 870 evo) kalitesiz bir M.2 SSD'ye göre çok daha dayanıklı ve stabildir. Günlük kullanım ve oyun için SATA'ya da NVMe M.2 SSD hiçbir fark yaratmaz. FPS olarak da etkisi sıfır olur.

Alacağın M.2 SSD'ye göre değişir. Bu SATA SSD'ler(özellikle Samsung 870 EVO) kalitesiz bir M.2 SSD'ye göre çok daha dayanıklı ve stabildir. Günlük kullanım ve oyun için SATA'ya da NVMe M.2 SSD hiçbir fark yaratmaz. FPS olarak da etkisi sıfır olur.

Yani aslında kullanımımda istediğim şey bilgisayarım biraz daha hızlı açılsın, bir oyuna veya tarayıcıya bastığımda açılıncaya kadar kitlenmesin donmasın, Alt Tab attığımda hızlı bir şekilde gerçekleşsin donmalar olmasın tarzı şeyler, bunlar için SATA SSD yeterli ise M.2 ile hiç uğraşmayayım.

Mesela bu videoda Windows ve bazı oyunların açılış ve sahne geçiş süreleri arasındaki farkları görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğin işler için SATA SSD de fazlasıyla yeterli. Bütçeni arttırabilirsen kaliteli bir M.2'de bakabilirsin tabii ama videoda da göreceğin gibi aralarında pek fark yok zaten.

Mesela bu videoda Windows ve bazı oyunların açılış ve sahne geçiş süreleri arasındaki farkları görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğin işler için SATA SSD de fazlasıyla yeterli. Bütçeni arttırabilirsen kaliteli bir M.2'de bakabilirsin tabii ama videoda da göreceğin gibi aralarında pek fark yok zaten.

Bilgiler için teşekkürler, yarın anakart kutumdan kablosunu bulursam hemen alacağım. Bana SATA SSD yeterli galiba fanteziye girmeyeyim şimdi 😃

Ama 240 GB sana yetecek mi iyi hesapla. M.2 ya da SATA fark etmeksizin SSD doluluk oranı arttıkça performans azalır. Yani %70'inden fazlasını doldurman tavsiye edilmez.

Haklısın fakat çok insan sahte ürün orijinal değil yazmış, ona takıldım biraz. Satıcı kaynaklı galiba.

Satıcısı Vatan Bilgisayar. Yani sahte olma gibi bir durumu olamaz.

Ama 240 GB sana yetecek mi iyi hesapla. M.2 ya da SATA fark etmeksizin SSD doluluk oranı arttıkça performans azalır. Yani %70'inden fazlasını doldurman tavsiye edilmez.

Satıcısı Vatan Bilgisayar. Yani sahte olma gibi bir durumu olamaz.
Yeter diye düşünüyorum. Kuracağım maksimum 100 gb oyun ve windows.

Vatan bilgisayar sitesinden ödemeyi yapıp, mağazadan teslim alıcam. En mantıklısı bu gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı