SSD vs SSD + M.2 SSD önerisi

Oyuna etki etmez yani? Fakat m2'ye kurarsam etki eder.

i510400f + MSI Gaming X 1660 Super

Windows'un hızlı olması, oyunda gözle görülür etki yaratmıyor yani bunu anlamam gerek sanırım doğru mudur? Etkiden kastım, grafiklerin yüklenmesi, oyun açılış hızı, oyun esnasındaki yükleme hızı gibi.
Şu an ek olarak M2 SSD alıyor olman para israfından ötesi değil onu söyleyeyim kardeş. Depolaman da yetecekse eğer hiç girme o işe.

Oyuna etki etmez yani? Fakat m2'ye kurarsam etki eder.

i510400f + MSI Gaming X 1660 Super

Windows'un hızlı olması, oyunda gözle görülür etki yaratmıyor yani bunu anlamam gerek sanırım doğru mudur? Etkiden kastım, grafiklerin yüklenmesi, oyun açılış hızı, oyun esnasındaki yükleme hızı gibi.
1-2 saniye hariç hiç bir farkı yok. Ben render falan alıyorum yada yüksek GB dosyalar ile uğraşıyorum dersen muazzam bir teknoloji. Fakat oyun için alacaksan 1-2 saniye hariç fark yok.

Oyuna etki etmez yani? Fakat M.2'ye kurarsam etki eder.

Ya etki şu biri oyunu 10.5 sn de açıyor öbürü 10.2 sn de açıyor. Bu fark için gider 300 lira fazla veririm dersen bu senin bileceğin iş. Ama M.2 alacaksan ileride ısınma sorunu yaşayabilirsin yani ekstra bir 100 TL daha verip M.2 soğutucusu alman gerekebilir. Eğer render falan ugraşmaycaksan al Evo 860 yoluna devam et :D.

Ya etki şu biri oyunu 10.5 sn de açıyor öbürü 10.2 sn de açıyor. Bu fark için gider 300 lira fazla veririm dersen bu senin bileceğin iş. Ama M.2 alacaksan ileride ısınma sorunu yaşayabilirsin yani ekstra bir 100 TL daha verip M.2 soğutucusu alman gerekebilir. Eğer render falan ugraşmaycaksan al Evo 860 yoluna devam et :D.
SSD ile hep yazma işlemi yapılmaz ise ve kronik sorun yoksa bence soğutucu gereksiz.

Tamamdır teşekkür ederim, soru işaretlerim vardı gitti hepsi. Sata SSD alacağım. Para çok sorun değildi sadece almışken iyi alayım kafasındaydım ama gerek yoksa gerek yoktur ki bu da işime gelir :D

İleride çok ihtiyaç duyarsam m2 almaya karar verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı