SSD'de M.2 mi? Sata3 mü?

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Sosyal! PC'yi toplarken SSD almamıştım, sonradan almak için. Ardından nedense, çok farklı şeylere paramı harcadım. SSD yalan oldu yani. Ama SSD'siz bir sistemin ne kadar dezavantajlı olduğunu ve HDD'nin sistemi ne kadar frenlediğini en az sizin kadar biliyorum. Bu yüzden sonunda bir SSD almaya karar verdim. Ama şöyle bir şey var; benim depolama yönünden bir sıkıntım yok ve sistemi oyun amaçlı kullandığımdan, ve oyunlarım da büyük olduğu için SSD'ye oyun falan atmayacağım. Sadece Windows'u kurmak ve sistemi hızlandırmak amaçlı alıyorum yani. İsteklerim doğrultusunda bir Samsung 970 Evo M2 SSD düşünüyordum yüksek hızlı olduğu için. Ama 250 GB'lık versiyonuna ihtiyacım olmadığı için 650 TL vermek istemiyorum. Yani amacım sadece sistemi hızlandırmak olduğu için 250GB'lığa ihtiyacım yok. Bana sadece sistemin geride kalmasını engelleyecek, yani Windows'u vs. kurmak için kullanılacak, uygun fiyatlı F/P bir SSD önerisinde bulunur musunuz?

Hardware:
> OS: Windows 10
> Graphic Card: MSI GEFORCE GTX 1070 GamingX
> CPU: Ryzen 5 1600
> RAM: 16GB 2400Mhz 8X2 Corsair Venegeance
> HDD: WD Blue 7200RPM 1TB
> MB: Gigabyte GA-AB350 Gaming M3
(HDD eklemesi yapacağım. Ama evet SSD'de yer ihtiyacım yok. SSD'deki +125GB'lık fazladan yeri almak için harcayacağım parayı 1-2 TB'lık HDD eklemek için kullanacağım. Çünkü Map Loading problemlerim vs. yok. HDD oyunlarda SSD'yi aratmıyor. Anlatabilmişimdir umarım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
120 gb windows 10 da güncellemeler ile doluyor kolay bir şekilde. 250 GB almanız daha mantıklı her yönden. Sadece windows'un kurulu olması bile oyunların açılış hızlarını olumlu yönde etkileyecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı