SSD'de Windows 10, HDD'de Windows 7'yi Aynı Bilgisayarda Kullanmak

bluenoteaddict

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü tipi bilgisayarımda Windows 10 ve Windows 7'yi (SSD takmadan önce bilgisayara kurulu sistem) farklı hard disklere kurup yaklaşık 5-6 gün normal kullandıktan sonra Windows 10 açılmamaya başlıyor, ya Windows 10 kurtarma ekranı başlıyor ya da ilk Windows yükleme ekranında donup kalıyor.

Windows 7'yi sorunsuz açıp kullanabiliyor olsam da her Windows 7 yükleme ekranından sonra harddisk hata ayıklama ekranı çıkıyor, onarım yapsam da yapmasam da SSD adına değişen bir şey olmuyor. Windows 10'u 2-3 kez yeniden kurup denedim hep aynı sorunla karşılaşıyorum. Windows 7 de Bilgisayarım'da ''G'' olarak görünen SSD diske tıkladığımda konum kullanılamıyor hatası alıyorum ancak aygıt yöneticisinde Sandisk SSD olarak takılı görünüyor ve ''Bu aygıt düzgün çalışıyor.'' yazıyor.

Böyle bir dizilimde kullanım mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim? Hem HDD'de veri depolamak hem Windows 7 ye uygun bazı aygıtları ve programları kullanmak için her iki hardiski kullanmam lazım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

-Windows 10: Yeni aldığım SSD (Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/sn Sata 3 2.5" ) üzerinde, ana karta birincil olarak bağladım.

-Windows 7: HDD üzerinde, DVD yuvasında dönüştürücü ile bağlı. SSD'yi takmadan önce ana kartın 1. yuvasında hali hazırda kurulu halde idi.

Bilgisayarım Dell Vostro 3560 Dizüstü. İntel HM77 çipsetli anakart, 500 GB HDD vei5 3210 işlemci, AMD HD 7670 grafik kartı, 8 GB 1600 mHz RAM'e sahip. Detaylar için;

Dell Vostro 3560

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak aynı olmasa da biraz farklı bir sorunu bende yaşamıştım. Benim sorunum da Windows ön yükleme dosyalarını iki diskte de bulundurmak yerine tek diskte toplamıştı. Ben iki farklı Windows 10 kullandığım için en azından masa üstüne ulaşabiliyor ve kullanabiliyordum.

Tam emin değilim ama sizde de buna benzer bir problem var galiba. Windowslar birbirine karışıp diskteki dosyalara müdahale ediyor sanırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı