SSD'den HDD'ye geçtikten sonra HDD'yi kullanmaya devam etmek

Nyphox

Decapat
Makaleler
1
Yer
Kanada
Daha fazla  
Selamlar. Yeni bir 480GB SSD aldım ve eski 1TB HDD'm boşa çıkmış oldu. SSD'ye Windows 10 kurdum fakat eski HDD'de de Windows 10 var. Farklı bir SATA portuna HDD'yi takıp kullanmaya devam edebilir miyim? Herhangi bir ayar yapmama gerek var mıdır? Çakışma vs. söz konusu oluyor mu yoksa SSD'den devam mı ediyor sistem? HDD'yi de formatlamak istiyorum açıkçası format işleminden sonra işletim sistemi kurmama gerek var mı?

Selamlar. Yeni bir 480GB SSD aldım ve eski 1TB HDD'm boşa çıkmış oldu. SSD'ye Windows 10 kurdum fakat eski HDD'de de Windows 10 var. Farklı bir SATA portuna HDD'yi takıp kullanmaya devam edebilir miyim? Herhangi bir ayar yapmama gerek var mıdır? Çakışma vs. söz konusu oluyor mu yoksa SSD'den devam mı ediyor sistem?

BIOS'tan boot önceliğini SSD'ye verin sıkıntı olmaz.
Tavsiyem hard diski formatlamandan yana.

Direk HDD'yi de farklı bir sata protuna bağlayın. Daha sonra SSD'de kurulu olan windows üzerinden arama kısmına gelin sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir yazın çıkan aracı açın. Oradan HDD'yi bulup sağ tıklayıp biçimlendirebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde de kullanırsınız.

HDD'yi formatlarken de Windows 10 kurmam gerekiyor değil mi?

Hayır. Windows zaten SSD de var senin yapman gereken şey HDD'deki Windows'u silmek.
Direk HDD'yi de farklı bir SATA protuna bağlayın. Daha sonra SSD'de kurulu olan Windows üzerinden arama kısmına gelin sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir yazın çıkan aracı açın. Oradan HDD'yi bulup sağ tıklayıp biçimlendirebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde de kullanırsınız.

Adamın verileri varsa bu problem yaratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı