SSD'den Sürekli Boş Alan Gitme Sorunu

Nhympex8287

Decapat
Daha fazla  
Haziran ayında yeni bir bilgisayar aldım. Son günlere kadar bir sıkıntı yoktu fakat son 1-2 haftadır boş duran 100GB hafıza SSD'den yok oldu. Bir çok oyun program sildim ve 1 GB alan bile geri gelmedi. Giderek azalıyor SSD'min hafızası. Aranızda yardımcı olabilecek varsa ilgilenebilir mi yoksa format atacağım, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haziran ayında yeni bir bilgisayar aldım. Son günlere kadar bir sıkıntı yoktu fakat son 1-2 haftadır boş duran 100GB hafıza SSD'den yok oldu. Bir çok oyun program sildim ve 1 GB alan bile geri gelmedi. Giderek azalıyor SSD'min hafızası. Aranızda yardımcı olabilecek varsa ilgilenebilir mi yoksa format atacağım, şimdiden teşekkür ederim.
Toplam hafızada mı bir düşüş var yoksa boş olan kısımda mı azalma var ?

SSD'nizin toplam hafızası mı azalıyor yoksa boş olan kısım mı azalıyor belirtir misiniz?
Toplam 240 gb boş 100 gb vardı yani boş olan taraftan.
Toplam hafızada mı bir düşüş var yoksa boş olan kısımda mı azalma var ?
Boş olan kısımda düşüş yaşıyorum ve her saniye her dakika yavaş yavaş düşüyor. Ben buna format atsam aldığım windows 10 gider mi? (onu sormayı unuttum. )

Boş olan kısımda düşüş yaşıyorum ve her saniye her dakika yavaş yavaş düşüyor. Ben buna format atsam aldığım windows 10 gider mi? (onu sormayı unuttum. )
Format atarsan aldığın Windows 10 gitmez. Format atmadan önce sebebini biraz araştır. CCleaner falan kullanabilirsin temizlemek için. Azalma hiçbir şekilde durmuyor mu? Steam falan oyun indiriyor olmasın?

Rica etsem şu uygulamayı indirip SSD hangi disk ise onu taratır mısınız? Belki neyin SSD'deki yerin azalmasına sebep olduğunu buradan bulabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sistem ve özellikle internet tarayıcıları da SSD'ye kuruluysa azar azar gitmesi normal bir şey sonuçta Chrome ve türevi olan bütün tarayıcılar sürekli olarak SSD'ye önbellek için dosya atar. Resimdeki boyut Opera uygulamasının boyutu değil. İnternette gezindiğim dosyaların önbelleği. (Yeni format attığımdan dolayı 700 küsür MB harcamış normalde çok fazla olması lazım.) Eğer bu dosyaları kullandığınız internet tarayıcı SSD'ye değil de HDD'ye atsın istiyorsanız masaüstündeki Chrome kısayoluna sağ tıklayın. Hedef yolunun sonuna iki boşluk koyup şunu yazın. "--user-data-dir="Bu dosyaları tutacağınız klasörün yolu)"" Pardon kafam dalgın yazdıklarınızı okumamışım tam olarak. Eğer ki bir anda 100 GB gibi bir boş alan dolduysa ya virüs vardır ya da SSD'nin kronik bir rahatsızlığı vardır ama kronik bir sorun olacağını sanmıyorum. Tavsiyem bütün dosyaları teker teker gezin, bakın boyutlarına.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,4 KB · Görüntüleme: 349
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    10,6 KB · Görüntüleme: 367

Geri
Yukarı