SSD'den tam verim alamamak

Kemal Altındağ

Hectopat
Daha fazla  
Hız testlerine baktığımda anlam veremediğim sonuçlar alıyorum. Elimdeki SSD 530 MB Read özelliğine sahip fakat hızı ortada. SSD ve HDD SATA 3 portu kullanılırak anakarta bağlı. SATA 0 portunda SSD, SATA 4 portunda HDD bağlı. Resimler ile aldığım hızları açıklamaya çalıştım.
Size sorum neden SSD daha yavaş kalıyor. Üstelik HDD 3 senelik ve bilgisayarcıdan alınma ucuz birşey fakat SSD daha 1.5 haftalık Amerikada Bestbuydan mağazadan aldım.

1.jpg
2.jpg

Block size 8mb SSD

Dosya Ekleri

• 9.jpg
    9.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 206
Aldığınız SSD zaten giriş seviyesi ve çoğu zamanda sorun yaratan SSD' lerden biri. Hızlar bu SSD' ye göre oldukca iyi giriş ve orta seviye SSD' lerin büyük çoğunlu etiketteki değerleri tam olarak veremiyor zaten. Ucuza aldığınız SSD' ler buda 530 yazma bubda 530 yazma diyerek ucuz olanı aldığınız ürün bu kadar hız sunabilir size ve genede çok iyi değerler almışsınız. Bu SSD ile 2300mb/sn civarlarında yazma hızı alanların sayısı pekde az değil.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim öncelikle.SSD performansımın düşük olmasının nedenini anlamamla beraber hala anlamadığım standart bir hdd olan Toshiba marka 500 gb bir harddiskin 520 mb/sn okuma hızı vermesi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı