SSD'lerin Ömrü Ne Kadar?

Mustafa Berkay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
BPO Takım Yöneticisi
Samsung 850 Evo 256 GB SSD'ye sahibim. Kendisine 3 yıl önce sahip oldum ve aldığım günden beri beni hiç üzmedi. Aklıma takılan şey belirli bir ömrü olup olmadığı ve ömrü varsa dolduğuna neler yapılabileceği.

Samsung Magician'a baktığımda kullandığım süre boyunca 69.2TB veri yazdığımı görüyorum ve hız testi yaptığımda aldığım günün sonuçlarının aynıları çıkıyor.

Ayndınlatırsanız çok sevinirim.

SSD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung 850 Evo 256 GB SSD'ye sahibim. Kendisine 3 yıl önce sahip oldum ve aldığım günden beri beni hiç üzmedi. Aklıma takılan şey belirli bir ömrü olup olmadığı ve ömrü varsa dolduğuna neler yapılabileceği.

Samsung Magician'a baktığımda kullandığım süre boyunca 69.2TB veri yazdığımı görüyorum ve hız testi yaptığımda aldığım günün sonuçlarının aynıları çıkıyor.

Ayndınlatırsanız çok sevinirim.

Eki Görüntüle 455634
Samsung'ların ömrü ahanda; 5 Yıl Sınırlı Garanti veya 75 TBW Sınırlı Garanti'dir. Sizin kullandığınız model için söylüyorum :) İyi Sosyal'ler.

Beyler bende de Samsung MZNLF128CHP-00000 SSD var fakat okuma hızı 550 MB/sn iken yazma hızı 75 MB/sn. Sizce neden böyle? Bilgisayarım aşırı yavaş bu yüzden.

Beyler bende de Samsung MZNLF128CHP-00000 SSD var fakat okuma hızı 550 MB/sn iken yazma hızı 75 MB/sn. Sizce neden böyle? Bilgisayarım aşırı yavaş bu yüzden.
Key Features
Sequential Read Speed 520 MB/s
Sequential Write Speed 320 MB/s
Random Read Speed 75K IOPS
Random Write Speed 30K
Bundan dolayı olabilir mi? Değerler olarak bunlar yazıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı