SSD'li Bilgisayarın Açılış Süresi Ne Kadar Olmalı ?

Benim laptobumun işlemcisi Intel Pentium model numarasını hatırlamıyorum, işletim sistemi Windows 10 açıkçası şaşırtıcı bir durum ama yaklaşık 3 saniyede açılıyor. Sanırsam İntel Fast... bir ayar vardı biosta onu açınca böyle oldu.

benim pc ekran kartı asus 1660 ti işlemci ryzen 3600 anakart asus tuf gaming b-450 plus 250 gb samsung 3.0 okuma hızlı ssd var harddisk yok ancak bilgisayar 45 saniye gibi bi sürede acılıyor neden olabilir

HDD kullanıyorum bu gün bilgisayar 47 saniyede açıldı her şeyi yapıyorum erken açılması için ama hiçbir şey fayda etmiyor. Benim şöyle oluyor. Güç düğmesine basıyorum. 5 sn logo ekranı kalıyor sonra 30 saniye siyah ekranda bekliyor sonra şifre için 10 saniye bekliyorum. Yani masaüstüne gelmem 45 sn gibi bir şey oluyor.
Neden HDD aldıysam hep bunun yüzünden oluyor. Başlangıç tertemiz hiçbir uygulama çalışmıyor. Arka plan uygulamaları kapalı. Ellerimi vampirler kemirseydi de HDD almasaydım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar imzamdaki PC'nin açılış süresi 17-18 sn. bi' kaç gün önce bir konu gördüm, adam SSD olmayan sisteminin 14 sn.de açıldığını söylemiş. Normalde bu tip şeylere takılmam, eski bilgisayarımın açılış tuşuna basıp tuvalete girip çıkıyordum, anca kendine gelmiş oluyordu. :D 18 sn. benim için muazzam ancak bunu okuyunca meraklandım; "Acaba yanlış yaptığım bir şey mi var ?", "Yoksa parçalar mı sıkıntılı ?" diye.
Kısaca HDD'li bir sistemin 14 sn.de açılırken, SSD'li bir sistemin 18 sn.de açılması bir sorun mudur ? Meraktan soruyorum bunu. :)

Not; Sistem güncel, MSI Fast Boot Kapalı.
Dipnot; Açılış süresi olarak tuşa bastığım andan, masaüstünü görene kadarki kısmı aldım. Diğer arkadaş nasıl hesaplamıştır, hiç bir fikrim yok.
Benim SSD'li bilgisayar 3.saniyede gigabyte yazıyor 6.saniyede ekran geliyor (şifre yokken) 8.saniyede tamamen açılıyor 10.saniyede kendine geliyor 11.saniyede direk google'a giriyor

Yeni konular

Geri
Yukarı