SSD'li PC çok geç açılıyor

Ptmust21

Hectopat
SSD bilgisayarım normal değerlerde 8 saniye içerisinde açılıyordu fakat son Windows 10 güncellemesinden sonra böyle bir sorun oldu. Bilgisayarım 2dk içerisinde açılmaya başladı. ASUS TUF FA506ıı. SSD değerlerimi HD Tune CrystalDiskMark vs. ile ölçtüm değerler gayet normal. Sebebi acaba nedir bir türlü çözemedim?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD bilgisayarım normal değerlerde 8 saniye içerisinde açılıyordu fakat son Windows 10 güncellemesinden sonra böyle bir sorun oldu. Bilgisayarım 2dk içerisinde açılmaya başladı. ASUS TUF FA506ıı. SSD değerlerimi HD Tune CrystalDiskMark vs. ile ölçtüm değerler gayet normal. Sebebi acaba nedir bir türlü çözemedim?
Bendede laptop var normalde 10 saniyede açılan laptop 30 saniyede açılıyordu format attım sonra tekrar eski değerlere döndü

Şahsen aynı sorunu bende yaşadım windows 20H2 güncellemesini yaptıktan sonra onu kaldırıp driverlarda eğer sorun çıkmaya devam ederse aygıt yöneticisinden bir önce ki sürüme güncelleyip sorun olup olmadığını gözlemleyebilirsin.

SSD'yi fazla sıkmış olabilir misin kral?

Yok hayır PC'yi açmadım.
Şahsen aynı sorunu bende yaşadım Windows 20H2 güncellemesini yaptıktan sonra onu kaldırıp driverlarda eğer sorun çıkmaya devam ederse aygıt yöneticisinden bir önce ki sürüme güncelleyip sorun olup olmadığını gözlemleyebilirsin.

Hangi driverları bir önceki sürüme geri yükleyeyim.

Hazir sistemse diger arkadaslaein dedigi daha mantikli.
Laptop kardeşim.
Karpersky antivirüs ile taratın eğer olmazsa servise verebilirsin.

Taradım sıkıntı yok.
Bendede laptop var normalde 10 saniyede açılan laptop 30 saniyede açılıyordu format attım sonra tekrar eski değerlere döndü
En son onu yapacağım galiba.
Bugün DDU ile sürücüyü baştan kurdum.
Biraz önce 20H2 güncellemesini yaptım düzelen bir durum yok, çok garip bir şekilde.
Wdc SN250 sdapnuw 256g 1202. Bu benim ssd'im.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı