SSD'nin Boştayken Dolması

Bugün tekrar boş alan azalması oldu yaklaşık 1-2 GB kadar. Disk sıkıştırması yapıyorum. Boş alan miktarı 5 GB kadar daha azaldı. Sorun nedir anlamış değilim.

Hangi klasörde 1-2 GB şişme olmuş?
Sıkıştırma derken defragmantasyon mu? Evet ise SSD'de yapmaman gerekir ki gerek de yok. SSD ile HDD mantığı ayrı. SSD ömründen yersin.

Restore kapalı demişsin ama gene de bir yokla. Restore noktası oluşturulan pencerede configure'ü tıklayıp açılan ekranda silmeyi dene.

CCleaner ile silme işlemi yapmadıysan onu da dene.

Sanal bellek miktarını sabitle, RAM miktarının 1.5 katı olacak şekilde.
Hibernation'ı kapat: admin olarak komut satırına powercfg.exe /hibernate off yaz.

Bu işlemleri yapmadan önceki miktarı ve de ara her basamakta oluşan yeni değerleri not et.

Sıkıştırma işleminin kötü bir seçenek olduğunu, işlemin %30 unda anladım direkt iptal ettim. Kullanılan alan 80 GB iken 100-120 GB oldu birden. Sonra formatladım. Şu an kullanılan alan 78 GB.
SSD lere zarar vermiş midir? İşlem tam bitmeden iptal ettim. SSD Life Pro da % 100 gözüküyordu tabii ne kadar doğru bilmiyorum.

Laptopa 2 hafta içinde ne kadar format attığımı kendim bile hatırlamıyorum ama çok. Tek endişem SSD lerin zarar görmesi, performans düşüşüydü ancak bir şey olmuyormuş.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı