SSD'nin Boştayken Dolması

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
Windowsu ve çalıştığım programları SSD ye kurdum. Sürücüleri yükledim en en güncel halde. Bu halde 280 GB boşluk gözüüyordu. Daha sonra 277-276-275 ve şu an 272 GB boş alan gözüküyor. Arka planda indirici açık değil. Bunun nedeni ne olabilir?

Aynı sorun bendede var. Yardım edin, 120 GB SSD var bir şey yüklemediğim halde kendi kendine doluyor 40 GB yer varken 20 GB kaldı temizleyemiyorum da bir türlü.

Şu an Norton ama etkinleştirmedim.

Tekrar azalıyor. Acaba, SSD ye kurduğum programlar üzerinde çalışırken o sebep olabilir mi? Dosyaları HDD ye kayıt ediyorum.

Yüksek miktarda yani GBlarca bir dolmadan bahsediyorsan restore noktası kayıtlarıdır, bazen de bazı virüs programları default olarak backup almaya ayarlı ondan da olabiliyor.

Yukarıda treesize kur dememin sebebi, dolma kaynağının ne olduğunu tespit edebilmen içindi.
Treesize diski tarayıp içindeki dosya, klasör bilgilerini özetler. Hangi klasör boyutsal olarak şişiyorsa oradan geriye doğru araştırarak hangi programda sıkıntı olduğunu anlarsın.

Restore kapalı diyorsun ama sıkıntı yaratmayacaksa restore noktası yarat penceresinde configure'ü tıklayıp kayıtları sil, ne kadar fark oluşuyor kontrol et. Restore noktası yok dese bile olabiliyor.

İnternet açık ise ve windows güncelle otomatik ise o da etki eder, zaten bu aralar birkaç güncelleme gelmişti.

Program Files şişiyor. Bir de, yeni açılışta örnek vermem gerekirse (şu an windows ve 2 tane program yüklü- C sürücüsünde) kullanılan alan 85.0 GB diyor. Programı açınca, 85.1, 85.2 diye gidiyor. GB larda dolma olmuyor tabii ama gitgide ilerler mi acaba diye aklıma takılıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı