SSD'nin Faydaları

240 GB'lik bir SSD almayı planlıyorum bilgisayarım yavaş açılmasından dolayı sizce SSD alırsam bu sorun çözülür mü? Ne gibi yararları olur? Bilgisayardaki oyunlardaki FPS ve bilgisayar açılma oyun kurma hızı vb. şeylerde değişiklik olur mu?

Çözüm
Eğer HDD'den SSD'ye geçiş yapacaksan, bilgisayar "ohh bee" demiş gibi nefes alır. Sistem açılış hızın açık ara hızlanır. Oyun yüklenme sürelerin oldukça düşer.
Eğer HDD'den SSD'ye geçiş yapacaksan, bilgisayar "ohh bee" demiş gibi nefes alır. Sistem açılış hızın açık ara hızlanır. Oyun yüklenme sürelerin oldukça düşer.

Çözüm
Arkadaslar konusu acilmisken gecen bende actim bu konuyu oyunu ssdye kurarken faydasini goruyormusum bende cd li pek cok oyun var onlari oynayacam ama cok buyuk dosya boyutu var ssdye aktarip sonradan ssd den hdd ye aktarsam gene ssd nin faydasini gorurmuyum

Arkadaslar konusu acilmisken gecen bende actim bu konuyu oyunu ssdye kurarken faydasini goruyormusum bende cd li pek cok oyun var onlari oynayacam ama cok buyuk dosya boyutu var ssdye aktarip sonradan ssd den hdd ye aktarsam gene ssd nin faydasini gorurmuyum
Setuptan bahsediyorsanız direkt HDD'ye gönderin. HDD üzerinden çalıştırıp yükleme dizinini SSD'nin üzerinde bir yeri seçin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı