SSD'nin Faydaları

240 GB'lik bir SSD almayı planlıyorum bilgisayarım yavaş açılmasından dolayı sizce SSD alırsam bu sorun çözülür mü? Ne gibi yararları olur? Bilgisayardaki oyunlardaki FPS ve bilgisayar açılma oyun kurma hızı vb. şeylerde değişiklik olur mu?

Çözüm
Eğer HDD'den SSD'ye geçiş yapacaksan, bilgisayar "ohh bee" demiş gibi nefes alır. Sistem açılış hızın açık ara hızlanır. Oyun yüklenme sürelerin oldukça düşer.
9 yıllık notebookumda sadece HDD ve RAM yerinde oynamaya yapabiliyorum. Ben de upgrade için Sandisk 240GB SSD aldım. Çünkü bilgisayar artık 1.5 dakikadan fazla sürede açılıyor ve kapanması da en az 30 saniye sürüyordu. Yaptığım en güzel şey oldu diyebilirim. Ben böyle bir konfor görmedim o bilgisayardan. Keşke daha önce SSD alsaydım dedim. Muhteşem bir fark. Çat diye açılıyor çat diye kapanıyor. İnternet sitelerine girmesi bile hızlandı. SSD harika bir icat.

9 yıllık notebookumda sadece HDD ve RAM yerinde oynamaya yapabiliyorum. Ben de upgrade için Sandisk 240GB SSD aldım. Çünkü bilgisayar artık 1.5 dakikadan fazla sürede açılıyor ve kapanması da en az 30 saniye sürüyordu. Yaptığım en güzel şey oldu diyebilirim. Ben böyle bir konfor görmedim o bilgisayardan. Keşke daha önce SSD alsaydım dedim. Muhteşem bir fark. Çat diye açılıyor çat diye kapanıyor. İnternet sitelerine girmesi bile hızlandı. SSD harika bir icat.
7 yıllık bilgisayarıma ben de düşünüyordum ama kararsızdım.240 GB alıp seneye toplayacağım masaüstüne takarım düşüncesiyle alacağım mantıklı olur mu sizce.

7 yıllık bilgisayarıma ben de düşünüyordum ama kararsızdım.240 GB alıp seneye toplayacağım masaüstüne takarım düşüncesiyle alacağım mantıklı olur mu sizce.
Yaklaşık 10-12 yıllık masaüstü bilgisayarımı tekrar hayata döndüren şey SSD olmuştu. Evet, mantıklı olur.
Edit: Anakart SATA2 olmasına rağmen bilgisayar yine de cana geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı