SSD'nin performansa etkisi nedir?

Sistemin erken açılması da bir avataj tabikifakat şöyle bir örnek vereyim. Arkadaşlarla eş değer laptoplarimiz var. Bende ekstradan ssd var. Cs go oynuyoruz genelde. Onlar oyuna bağlanana kadar benim en az 3 killim oluyor ısınma turunda.

Bence bütçen yetince SSD takmalısın. Birkaç saniye için takmara değmez diyenleri dinleme derim. Çünkü o bir kaç saniye ilk olarak seni pisikolojik olarak çok mutlu etmekte. Bunun yanında diğer programlarınıda ssd ye kurarak daha hızlı bir bilgisayara kavuşmuş olursun.

7200 hdd ile ssd arasındakı fark düz olarak 5 kattır hdd en fazla 100mb cıkar ssd 500mb dir intel sistem bu %50 dir ama m2 ssdler icin bişe diyemem hdd olarakda aynıdır %50 tam performans göremesin 100mb bi hdd kopyalama ilan en fazla 30 50 mb hız verir ssd bu 200mb dir onuda cogu zaman gorulmuyor burda simdi amd bekle diyicem ama sen bilirsin daha once 9590 ile hdd 7200 de 100mb gordum oyun çalışında filan olsun 4790 ile lol yukleme ekranında 3 kat fark oluyor amd coklu cekırdek performansı ıntel teklı cekırdek performans dır yenı ryzen duyuruldugunda soylendı eskı oyunlar tek cekırdek yenı oyunlar artık coklu cekırdege gecıcek ryzen 1800x videosunu izleyerek veya netten bakarak gorebilirsin intel tek de gecıyor cokta gecemıyor yane kısaca performans ıstıyorsan amd don parcaları almadıysan 5,3 serileri gelicek gerekirse bekle dizersin işlemcinin bellegide burda onemli rol oynar oyunları bellege veya programları bellege alarak seri acar

Ekran kartını asus cevir bazı kısıler msı sapphire sıkıntı yasıyor asus ben kullanıyorum sogutmada daha iyi elle 1400mhz cıkartabılıyorsun gpu tweekle
amd iyidir intel kotudur demek istemedim yanlıs anlasılmasın sadece gordugum yasıdıgım seyi anlattım

Son düzenleme:
SSD benim için olmazsa olmazdır. Eski laptobuma SSD takıp açılış süresini 2.5 dakikadan 10 saniyeye indirince şok geçirmiştim. Kaldı ki hiçbir uygulamada "yanıt vermiyor" hatalarıda kalmamıştı.Ondan dolayı SSD benim için vazgeçilmez bir parça haline geldi.

HDD= Tofaş
SSD=Porsche
Tofaşla rampa çıkmaya çalışırken vites küçültürsün ama Porsche ile o rampada vites bile yükseltirsin. Aradaki fark bu kadar açık.:D
Birde HDD'den hem OS hemde Oyun çalıştırılması çoğu zaman oyunlarda takılma gibi sorunlara yol açıyor. Tabi bütçeye göre seçim yapmak lazım ama verdiğiniz parayı hissetmeniz için SSD gerekli. Yoksa bir kaç ay sonra eski sisteminizi kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Son düzenleme:
HDD= Tofaş
SSD=Porsche
Tofaşla rampa çıkmaya çalışırken vites küçültürsün ama Porsche ile o rampada vites bile yükseltirsin. Aradaki fark bu kadar açık.:D
Birde HDD'den hem OS hemde Oyun çalıştırılması çoğu zaman oyunlarda takılma gibi sorunlara yol açıyor. Tabi bütçeye göre seçim yapmak lazım ama verdiğiniz parayı hissetmeniz için SSD gerekli. Yoksa bir kaç ay sonra eski sisteminizi kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.
Yanlış benzetme. HDD: Kamyon SSD: Bugatti :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı