SSD'ye Format Atınca PC Kapanması

Guanzo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Vatan Bilgisayar mağazasından yeni bir Samsung EVO 850 adındaki SSD aldım.

Ancak format atarken formattan sonra ilk açılışta "Windows ilk kullanım için hazırlanıyor" yazısından sonra PC pat diye kapanıyor. 6 kere format atmayı denedim farklı Sata 3 kablosu denedim sorun aynı.

Normal HDD'ye format atabilirken bu SSD'ye format atıyorum ancak açarken PC kendi kendini kapatıyor.
Sorun nerede acaba?

Ek bilgiler;
USB 3.0 girişinden önyükleme hızlı yükleniyor ancak SSD görmüyor.
USB 2.0 girişinden format atabiliyorum yukarıdaki yazdığım sorun mevcut.
Farklı power ve Sata 3 kablosu denedim değişen bir şey yok
Diğer bütün kabloları çıkardım sadece power, Display Port ve klavye bağlayarak denedim sorun aynı.

Vatan Bilgisayar'a gittim SSD'de sorun yok dediler iade kabul etmediler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam SSD'nizde sorun yok. Elinizde bir adaptör varsa SSD harddiskinizin bütün partisyonlarını birleştirip NTFS formatında bir formatlayın. Aynı hataları 2 hafta önce sistem kurulumu sırasında ben de aldım. HDD nin partisyonlarını kaldırıp formatladım. Windows kurulumu yaptım. Sorun olmadı. SSD harddiskinizi dışarıda biçimlendirdikten sonra Sata1 slotuna takın. uefi kurulum için doğru hazırlıkları yaptığınızdan emin olun. Eminim ki sorun olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı