SSD'ye geçmek

Berk18

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar, bilgisayarımda IntelCore i7 işlemci, 8 GB DDR4 bellek ve 1070 Ti ekran kartı var. Ancak içerisinde HDD var. Özellikle video çektiğim zamanlarda, video render işlemlerinde, oynadığım bazı oyunlarda gereksiz takılmalar yaşıyorum. Bu yüzden SSD geçmeye karar verdim. Kafama takılan bazı sorular var. Onları sormak istedim. SSD'yi bilgisayara takmak HDD kadar kolay mı? Ekstra işlem yapmamıza gerek olacak mı? BIOS ayarlarında özellikle, ve USB bellek ile SSD'yi formatlayabilir miyim? Son olarak, herkes Samsung Evo öneriyor SSD konusunda. Şüphesiz bunu mu almalıyım yoksa daha uygun performanslı bir ürün alınabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye geçmen çok faydalı olacaktır. İmkanın varsa ve anakartın destekliyorsa m2 SSD almanı tavsiye ederim. Eğer yoksa Samsung SSD yada Kingston SSD alabilirsin.

Render işlerinde M2 SSD oldukça hızlı ve kazançlıdır ama fiyatı tuzlu. Harddisk takmaktan daha kolay emin olun. USB ile format atarsın. Samsung bu işin ustası o yüzden herkesin dilinde Evo var ve asla yarı yolda bırakmayacak bir SSD ama Crucial SSD önerilebilir. Uzun ömür + Kalite = Samsung ve Corsair ama bütçe yoksa Crucial iş görecektir.

Bütçem Samsung EVO için yeterli cevaplar için çok teşekkür ederim, önceden bir kasaya HDD takmıştım. SSD'de acaba sorun yaşarmıyım diye düşündüm. HDD yi tamamen sökmeyi düşünüyorum. SSD'ye Windows kurarken ekstra herhangi bir ayar yapmak gerekirmi BIOS'dan veya herhangi bir ayar. Bu işlerden pek anlamıyorum açıkçası Istanbuldada yaşadığım için güven olmuyor bilgisayarcılara.

EVO'da S.M.A.R.T, TRIM ve 1GB DDR4 ön bellek olduğu için herkesin %95'i onu öneriyor. + Garanti süresi çok uzun. Bunlar bir SSD'nin güvenirliliği ve stabil çalışması için önemli. HDD'den SSD'ye geçiş, bisikletten otomobile binmek gibi bir şey. Ne kadar çok performansa alışırsan, geri bırakamıyorsun. Formatlamana gerek yok ayrıca, disk klon yazılımları var. Klonlayıp geçeceksin direk. Format sonrası yükleyeceğin yazılım ve sürücüler, vakit kaybından ibaret.

EVO'da S.M.A.R.T, TRIM ve 1GB DDR4 ön bellek olduğu için herkesin %95'i onu öneriyor. + Garanti süresi çok uzun. Bunlar bir SSD'nin güvenirliliği ve stabil çalışması için önemli. HDD'den SSD'ye geçiş, bisikletten otomobile binmek gibi bir şey. Ne kadar çok performansa alışırsan, geri bırakamıyorsun. Formatlamana gerek yok ayrıca, disk klon yazılımları var. Klonlayıp geçeceksin direk. Format sonrası yükleyeceğin yazılım ve sürücüler, vakit kaybından ibaret.
Teşekkür ederim klon konusunu araştırıcam vakit kaybını önlemek için çok iyi. :)

SSD'de marka çok önemli, ismini unuttum, işlem yapan minik minnoş domates tohumları diyeceğim o hücrelere. Bu minik minnoş domates tohumları zamanla ölür, bu da hız kaybına neden olur diye biliyorum. SSD'nin, yani minik minnoş domates tohumlarının ömrü markayla (üreticiyle) bağlantılı kanımca. Samsung Evo serisini öneriyorum. İşlemcinin yalnızca i7 olması bir şey belirlemez, belki de sorun RAM ya da işlemci yetersizliğinden kaynaklanıyordur. SSD aldıktan sonra sorunun diskte olmadığını öğrenirseniz daha çok üzer. Minik minnoş domates tohumları, minik minnoş domates tohumları, minik minnoş domates tohumları.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ile aynı prensib, bi farkı yok.
Evo' ya gelirsek Samsung SSD konusunda şuan bir numara; Samsung yapar diğer birçok marka ondan alır kendi logosunu basar.
Yazılımı ve ömrü gerçekten birçok SSD markasından kat kat iyi.
Samsung 970 evo öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı