SSD'ye kapasitesinden fazla yükleme yapılabilir mi?

Samsung SSD'niz varsa Magician programında over provisioning diye bir ayar var. Sizden %10'luk bir kısım istiyor ve bu sayede SSD'yi yavaşlamaya karşı koruyor. O ayarı yaptıysanız sonuna kadar doldurabilirsiniz. Tabi sonuç olarak aynı yere geliyor. :)

Yok artık. Bir SSD de 100GB'ın anlamını biliyor olmalısın. SSD de %2 oranında boşluk kalması yeterlidir.
Hocam %2 neye yetecek? 😄 Windows bile o kadar alan kaldıysa düzgün çalışmaz. Konu zaten 4 yıl önce açılmış. Ama durumlar hala aynı. Diskte minimum %10 boş alan bırakılmalı. Zaten 480 GB aldığınız disklerde aslında 512 GB NAND var. Firma 32 GB'ı size sormadan ayırıyor. Bu da %7 ediyor. Bu yeterli ancak Windows'un kararlı çalışması için %10 bir alanın boş bırakılması her zaman daha iyidir.

Hocam %2 neye yetecek? 😄 Windows bile o kadar alan kaldıysa düzgün çalışmaz. Konu zaten 4 yıl önce açılmış. Ama durumlar hala aynı. Diskte minimum %10 boş alan bırakılmalı. Zaten 480 GB aldığınız disklerde aslında 512 GB NAND var. Firma 32 GB'ı size sormadan ayırıyor. Bu da %7 ediyor. Bu yeterli ancak Windows'un kararlı çalışması için %10 bir alanın boş bırakılması her zaman daha iyidir.

120 GB SSD de Windows 10 kullanan ben herhalde ölmem gerekir.

120 GB SSD de Windows 10 kullanan ben herhalde ölmem gerekir.
Windows'a ve Office 2016, Adobe Acrobat Pro ve diğer tüm uygulamalara 30 GB ayırıyorum. Düzgün kullanılırsa 32 GB SSD ile bile Windows 10 kullanılabilir. Bende 240 GB SSD var ve D diskini tamamen doldurduğum zamanlar da oluyor. C'deki 15 GB boşluk beni her zaman kurtardı, bir sorun yaşatmadı.

1686161275988.png

Yeni konular

Geri
Yukarı