Çözüldü SSD'ye klonlama sonra windows başlamıyor. Ne yapmam lazım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ibrahimferhadli

Hectopat
Daha fazla  
AOMEI Backupper ile 1TB HDD'den 2TB SSD'ye geçtim ama klonlama sonra SSD'de windows başlamıyor. 0x0000225 numaralı hata kodunu alıyorum. Onarma bölümü de çalışmıyor. NE yapmam lazım?

AOMEI Backupper ile 1TB HDD'den 2TB SSD'ye geçtim ama klonlama sonra SSD'de windows başlamıyor. 0x0000225 numaralı hata kodunu alıyorum. Onarma bölümü de çalışmıyor. NE yapmam lazım?
Sanıyorum efi bölümü oluşturulmadığından windows başlatılamıyor. Klonlama yaparken sanıyorum efi alanı klonlanmamış bu sebepten boot etmiyor.Bi yolunu bulup windows efi dosyasını yeniden hdd mount etmen gerekecek. Bir kere bende yaşamıştım o sorunu çok zor çözmüştüm ama aklıma gelmiyo hangi aşamaları yaptığım.

Sanıyorum efi bölümü oluşturulmadığından windows başlatılamıyor. Klonlama yaparken sanıyorum efi alanı klonlanmamış bu sebepten boot etmiyor.Bi yolunu bulup windows efi dosyasını yeniden hdd mount etmen gerekecek. Bir kere bende yaşamıştım o sorunu çok zor çözmüştüm ama aklıma gelmiyo hangi aşamaları yaptığım.

O alan nerede oluyor? Ben Recovery'li falan hepsini seçip klonlama yapmıştım.

O alan nerede oluyor? Ben Recovery'li falan hepsini seçip klonlama yapmıştım.
O alan gizli bir alan goremiyosun. Demin arkadasin paylastigi linlte cozumu var. Windows usb takip kurtarma seceneginden cmd komut sistemine girip limkte ki adimlari uygularsan sorun cozulur

Arkadaşlar, Recep Bey'in bu paylaşımı ile sorunum çözüldü. Benzer sorunu olan arkadaşlar bu makaleyi okuyabilirler.

UEFI Bootlander Onarma Rehberi

Dipnot: Klonlama sonrası kurtarma bölümünüz varsa devre dışı olmuş olacak. Bu linkteki aşamalarla aktif edebilirsiniz. Teşekkür ederim herkese.

Kurtarma bölümünü aktif etmek

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı