SSD'ye Windows 10 Kurarken Recovery Hatası

Emircan Döndü

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
SSD Legacy menüsünde görünüyor fakat UEFI menüsünde yok.

Screenshot_20181201-134056_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye kurulum yaparken HDD'yi çıkarıp kurun. Sorun çözülecektir. Kurarken de tüm bölümleri silin ve yeni bir bölüm oluşturun.
Yeni birim oluşturdum eski HDD ile fakat UEFI modda SSD'yi görmüyor.
Boot menüsünden UEFI yazan seçeneği seçtiğine eminsen yüklenirken bir hata olmuştur. 2 disk kullanıyorsan eski olanı çıkarmanı tavsiye ederim. UEFI kurulumlarda hali hazırda diğer diskte olan gerekli bölümleri kullanıyor çünkü.
Çıkartıp deniyorum zaten sadece SSD'ye yeni birim oluşturup söktüm.

Sorununuz iki disk kullanmaktan. Şu an HDD bağlantılarını sökün. Bilgisayarı açın ve USB'niz ile format atın. Format sırasında da tüm bölüntüleri silin, yeni bölüntü oluşturun. Ardından HDD'nizi taktığınızda da BIOS'ta SSD'niz UEFI olarak görünecektir.

Sorununuz iki disk kullanmaktan. Şu an HDD bağlantılarını sökün. Bilgisayarı açın ve USB'niz ile format atın. Format sırasında da tüm bölüntüleri silin, yeni bölüntü oluşturun. Ardından HDD'nizi taktığınızda da BIOS'ta SSD'niz UEFI olarak görünecektir.
Sökük deniyorum zaten. BIOS USB'yi boot ettikten hemen sonra bu hata geliyor.
Dostum dediğin gibi HDD takılı iken yapmışsın. Ben de 2 gün önce SSD almıştım UEFI dağıtımı için harddiske atıyor, sonrasında işletim sistemi seçimi yaptırıyordu. Harddiskteki sistemimi silmediğim için.
Yani HDD sökükken deniyorum ben zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı