Çözüldü SSD'ye Windows 10 kurarken "Windows gereken dosyaları yükleyemiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhea7

Decapat
Yer
Malatya
Yardım gerek şu hatayı aldım SSD'ye Windows 10 kurarken.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 112
Belki SSD kaynaklı olabilir bu hata. Farklı USB bellek ile gene aynı hatayı vermesi ilginç. Resmi ISO'yu kullanıyorsunuz değil mi? BIOS ayarlarınızı Default'a getirmeyi deneyebilirsiniz.

Evet hatta Windows'un kendi sitesinden indirip kendi aracıyla yazdım sonra olmadı bu sefer MBR olarak kurayım dedim flasha onda da açmadı.

Belki SSD kaynaklı olabilir bu hata. Farklı USB bellek ile gene aynı hatayı vermesi ilginç. Resmi ISO'yu kullanıyorsunuz değil mi? BIOS ayarlarınızı Default'a getirmeyi deneyebilirsiniz.

Peki nasıl default yapacağım BIOS'u.

Peki nasıl default yapacağım BIOS'u?

Bence SSD sorunlu, öyle düşünüyorum.

Bence SSD sorunlu, öyle düşünüyorum.

SSD'yi daha yeni aldım hocam hiç kullanılmadı bile.

SSD'yi daha yeni aldım hocam hiç kullanılmadı bile.

Kesin olarak başka USB bellek ve ISO ile denedin, değil mi? 2 tane RAM varsa RAM'in 1 tanesini çıkart öyle kurmayı dene o zaman.

Çözüm
Kesin olarak başka USB bellek ve ISO ile denedin, değil mi? 2 tane RAM varsa RAM'in 1 tanesini çıkart öyle kurmayı dene o zaman.

Evet hatta dün yeni RAM almıştım onu taktım 4+2 RAM var şu an PC de. Hangi RAM'i çıkartayım sizce.

Bir de şimdi tekrar yazacağım çünkü bundan önceki işlemde bir de MBR ile yazdırayım dedim an operating System wasnt found gibi bir şey geldi orayı geçemedim şimdi GPT yazacağım tekrardan ve RAM'lerden birini sökeceğim.

Evet hatta dün yeni RAM almıştım onu taktım 4+2 RAM var şu an PC de. Hangi RAM'i çıkartayım sizce?

Bir tanesini çıkart, gene aynı hatayı verirse çıkarttığını tekrar tak, çıkartmadığını çıkart.

Bir tanesini çıkart, gene aynı hatayı verirse çıkarttığını tekrar tak, çıkartmadığını çıkart.

Hocam size beton yetmez be sonunda oldu dün geceden beri uğraşıyorum en son SSD'yi iade edecektim.

Yalnız tekrar başlattı yine kurulum ekranı geldi bunu nasıl halledicem

Yalnız tekrar başlattı yine kurulum ekranı geldi bunu nasıl halledeceğim?

Her şey %100 olduğu zaman ve ilk yeniden başlatma istediği an gelince USB belleği çıkartın. Çıkartmazsanız, tekrar kuruluma atabilir çünkü boot üzerinde öncelik USB belleğe atanmış. Bu arada, RAM'iniz uyumsuz veya bozuk / hatalı olduğundan dolayı böyle bir hata vermiş olabilir. Windows kurulduktan sonra mavi ekran hatası falan alabilirsiniz.

Her şey %100 olduğu zaman ve ilk yeniden başlatma istediği an gelince USB belleği çıkartın. Çıkartmazsanız, tekrar kuruluma atabilir çünkü boot üzerinde öncelik USB belleğe atanmış. Bu arada, RAM'iniz uyumsuz veya bozuk / hatalı olduğundan dolayı böyle bir hata vermiş olabilir. Windows kurulduktan sonra mavi ekran hatası falan alabilirsiniz.

Kurulum bitsin tekrar takacağım çünkü SSD'yi takmadan önce RAM'i takmıştım herhangi bir uyumluluk sorunu yoktu eğer sorun çıkarsa iade edeceğim tekrardan teşekkürler.

Hocam çok sağ olun bende tek RAM ile kurdum ama kurduktan sonra diğer RAM'ı de taktım mavi ekran veriyor. Tek kanal iken sorun yok ama ikinci RAM'i de takınca mavi ekran veriyor. RAM'ler ayrı ayrı alınma da değil aynı RAM'ler. Anakart B450M-H işlemci R5 3600. Eski sistemimde de bu sorun vardı örneğin 3600 MHz'lik RAM tek kanal iken sorun yoktu ama çift kanala alınca sorun oluyorduo yüzden iki RAM'i takarken 3200'e çekiyordum hızını. Bunda 3000'e çektim XMP kapadım yine de olmuyor her türlü mavi ekran veriyor. Sorun nedir acaba?

Geri
Yukarı