Çözüldü SSD'ye Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mwamba

Picopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım içindeki parçalardan HDD eski kasamdan. Şu an HDD üzerinde Windows 10 kurulu ben Windows 10'u HDD'den silip SSD'ye kurmak istiyorum. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi? Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi SSD'ye kurma seçeneği gelir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
  1. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi?
  2. Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi?
  3. SSD'ye kurma seçeneği gelir mi?
  4. Ne yapmam gerekiyor?

1. USB'yi takmak tek başına yetmez. USB belleği boot menüye girip oradan seçerseniz sistem USB ile açılır.
  2. Evet, disk ekranında bütün diskleri görüp HDD'yi silebilirsiniz.
  3. Evet, SSD de kurulum ekranında gözükür. Bunu boyutundan anlayabilirsiniz.
  4. Bu videoyu izlemeniz yeterli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  1. USB'yi takmak tek başına yetmez. USB belleği boot menüye girip oradan seçerseniz sistem USB ile açılır.
  2. Evet, disk ekranında bütün diskleri görüp HDD'yi silebilirsiniz.
  3. Evet, SSD de kurulum ekranında gözükür. Bunu boyutundan anlayabilirsiniz.
  4. Bu videoyu izlemeniz yeterli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Recep abi iki ufak sorum var bilgisayarı yeni aldığım için bios üzerinden ram hızı ayarı yapmaya çalışıyorum XPM seçeneğini enabled yaptım. Anakartım ASUS F7 ye bastığımda başka bi menu geldi orada mhzleri değiştiremiyordum bende XPM i açtım sadece fotoğrafta yukarıdaki Memory bölümü 2666 mhzden 3200mhzye çıktı ama DRAM Statuste hala 2666 mhz neden öyle ? ve görev yöneticiside 3200mhz demeye başladı ram hızı ayarını doğru yapmış mıyım ? bundan sonra win 10 kurup driver yüklemek dışında ekstra ayar yok değil mi ?

Diğer fotoğrafta attığım kumaşımsı kablo geldi kasayla beraber bu kablonun işlevi nedir bir yere takmama gerek var mı bilgisayarı onu takmadan çalıştırıyorum da sıkıntı çıkar mı ?

Dosya Ekleri

• 92c08323-7f6b-427c-895d-27598960ece4.jpg
    92c08323-7f6b-427c-895d-27598960ece4.jpg
    87,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 0178ec58-1939-4947-bf5c-f07080560222.jpg
    0178ec58-1939-4947-bf5c-f07080560222.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı