Çözüldü SSD'ye Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mwamba

Picopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım içindeki parçalardan HDD eski kasamdan. Şu an HDD üzerinde Windows 10 kurulu ben Windows 10'u HDD'den silip SSD'ye kurmak istiyorum. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi? Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi SSD'ye kurma seçeneği gelir mi? Ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
  1. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi?
  2. Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi?
  3. SSD'ye kurma seçeneği gelir mi?
  4. Ne yapmam gerekiyor?

1. USB'yi takmak tek başına yetmez. USB belleği boot menüye girip oradan seçerseniz sistem USB ile açılır.
  2. Evet, disk ekranında bütün diskleri görüp HDD'yi silebilirsiniz.
  3. Evet, SSD de kurulum ekranında gözükür. Bunu boyutundan anlayabilirsiniz.
  4. Bu videoyu izlemeniz yeterli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
  1. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi?
  2. Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi?
  3. SSD'ye kurma seçeneği gelir mi?
  4. Ne yapmam gerekiyor?

1. USB'yi takmak tek başına yetmez. USB belleği boot menüye girip oradan seçerseniz sistem USB ile açılır.
  2. Evet, disk ekranında bütün diskleri görüp HDD'yi silebilirsiniz.
  3. Evet, SSD de kurulum ekranında gözükür. Bunu boyutundan anlayabilirsiniz.
  4. Bu videoyu izlemeniz yeterli:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Bilgisayar açılırken boot tuşu ile boot menüsüne gir oradan devam et, boot tuşu genelde f8 veya f10 oluyor modele göre değişiyor.

Ortalık karışmasın diye HDD'yi çıkar. SSD'yi tak. Bellek takılı iken PC'yi aç. BIOS'tan gerekli ayarları yaparsan direk kuruluma geçer. Kurulum bitince HDD'yi de tak. Ama BOOT ayarı SSD'de olacak. Sistem SSD üzerinden açılacak böylece. Sistem açıldıktan sonra disk yönetiminden HDD'yi formatlayabilirsin.

6:00 dakikasında HDD sürücünüzü seçin ve sil butonuna basın sonra HDD sürücünüze tekrar basın yeni butonuna basın ve uygulaya basın. Ardından SSD sürücünüzü seçin ve sil butonuna basın. Sonra tekrar SSD sürücünüzü seçin ve devam et butonuna basın kurulum devam edecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem topladım içindeki parçalardan HDD eski kasamdan. Şu an HDD üzerinde Windows 10 kurulu ben Windows 10'u HDD'den silip SSD'ye kurmak istiyorum. USB'ye Windows 10 kurdum bilgisayarı kapatıp USB'yi takıp yeniden açarsam kurulum ekranı gelir mi? Ve ekranda HDD'deki Windows 10'u silme seçeneği gelir mi SSD'ye kurma seçeneği gelir mi? Ne yapmam gerekiyor?

HDD ve SSD takılı ise Windows 10 kurulum ekranın da disklere format atabiliyorsunuz. Sonra hangi diske kuracağınızı seçiyorsunuz.

6:00 dakikasında HDD sürücünüzü seçin ve sil butonuna basın sonra HDD sürücünüze tekrar basın yeni butonuna basın ve uygulaya basın. Ardından SSD sürücünüzü seçin ve sil butonuna basın. Sonra tekrar SSD sürücünüzü seçin ve devam et butonuna basın kurulum devam edecektir.
UEFI olarak kurmak zorundamıyım UEFI nedir normal düz USB windows 10 kurulumundan farkı ne ?
HDD ve SSD takılı ise Windows 10 kurulum ekranın da disklere format atabiliyorsunuz. Sonra hangi diske kuracağınızı seçiyorsunuz.
O zaman içine windows 10 kurduğum usbyi bilgisayara takıp yeniden başlatıp kurulum ekranının gelmesini bekleyip dediğinizi yapabilirim ?

UEFI olarak kurmak zorunda mıyım UEFI nedir normal düz USB Windows 10 kurulumundan farkı ne?
UEFI sistemin daha hızlı ve daha çalışmasını sağlar eğer anakartınız destekliyor ise UEFI kurun.

O zaman içine windows 10 kurduğum usbyi bilgisayara takıp yeniden başlatıp kurulum ekranının gelmesini bekleyip dediğinizi yapabilirim ?
BIOS'tan bir ayar yapmalısınız. Boot seçeneğinden USB'yi 1. sıraya getirin. Detaylı görmek istiyorsanız Recep hocamın attığı videoya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı