SSD'ye Windows kurunca HDD'deki Bootloader diski gider mi?

Daha fazla  
Merhabalar. Şu an Windows HDD'de kurulu ve Bootloader'in olduğu disk gizlenmiyor. Diskparttan harfini siliyorum fakat bilgisayarı yeniden başlatınca geri geliyor. Yakında SSD alacağım. Windows'u SSD'ye kurunca HDD'yi biçimlendirdiğimde Bootloader diski hala gözükür mü?

resim_2021-04-26_144511.png

SSD aldığınız zaman yapacağınız en iyi yöntem:

F'dekileri D'ye atın.

Kurulum ekranında zaten C'yi biçimlendireceksiniz iki tane Windows olmaması için. Bu ekranda F'yi de biçimlendirin. F'yi biçimlendirdiğinizde bootloader gitmiş olur.

SSD'yi Windows kurulumu için hazır hale getirin ve ona kurun. Bootloader da ona kurulacaktır.

SSD aldığınız zaman yapacağınız en iyi yöntem:

F'dekileri D'ye atın.

Kurulum ekranında zaten C'yi biçimlendireceksiniz iki tane Windows olmaması için. Bu ekranda F'yi de biçimlendirin. F'yi biçimlendirdiğinizde Bootloader gitmiş olur.

SSD'yi Windows kurulumu için hazır hale getirin ve ona kurun. Bootloader da ona kurulacaktır.

Hocam F'ye giremiyorum izniniz yok diyor.

Peki F'de herhangi bir veriniz var mıydı? Yoksa hiç önemli değil zaten.

Bundan önceki konumda bana F'de Bootloader olduğunu ve silersem Windows'un açılmayacağını söylediler. İçinde hiçbir verim yok. Sadece SSD'ye Windows kurduğumda ortadan kalkmasını ve HDD'yi tek disk haline getirmeyi istiyorum.

Bundan önceki konumda bana F'de Bootloader olduğunu ve silersem Windows'un açılmayacağını söylediler. İçinde hiçbir verim yok. Sadece SSD'ye Windows kurduğumda ortadan kalkmasını ve HDD'yi tek disk haline getirmeyi istiyorum.
Hocam bu doğru. Ancak onu şu anki Windows için dersek doğru.

HDD'yi çıkarıp bilgisayarı USB ile başlatıp Windows'u SSD'ye kurarsanız bootloader gibi bir probleminiz olmayacaktır.

Kurduktan sonra BIOS'ta boota gidin ve SSD'yi başa alın. Sonra HDD'yi taktığınızda tam yetki ile istediğinizi yapabiliyor olmanız gerekir.

Windows'u kurmadan önce de yazın hocam zira HDD olmadan Windows kurmalısınız. SSD alıp direkt takıp kurmayın, önce HDD'yi çıkarın.

Öyle yapacağım hocam.
Hallettim nihayet. HDD'yi çıkartıp SSD'yi taktım ve Windows'u kurdum. Ardından HDD'yi taktım ve boatloader diski gözükmüyordu. Sonra biçimlendirdim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı