SSD'ye yazılan veri fazla mı?

Bir bilgiye rastladım internette. Youtube video seyretmek de sıkıntı kaynağı olabilirmiş. Ne kadar doğru , bir şey diyemem.

1611746797091.png

Çok video izleyen birisi değilim. Şu an her şeyi sıfırdan kuruyorum, ama toplasanız 50-60 GB anca kurdum. Üç benchmark testi yaptım. İki kez de Windows 10 kuruldu. Şu an 292 GB.

@Alpha Centauri hocam ben yabancı bir program tespit edemedim.
Üstteki sütunlardan "I/O Write Bytes" olana bir kere tıklayıp en üste çıkın. En çok yazandan en aza doğru sıralayacaktır. Ekran görüntüsünde görünmeyen ama şüpheli olanlar olabilir.

Ek olarak, programı açar açmaz bakmayın; bırakın program arkada açık kalsın, siz biraz kullanın; en azından birkaç dakika. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz.

Ayrıca bu esnada açtığınız programları kapatmamaya çalışın, rapora bakarken açık olsunlar ki listede görebilelim.

Çok az hocam ben 3 ayda 19 TB TBW yapmışım.
Hesapladım, her gün 200 GB yazarsam diye. 240 TBW için 3.3 yılı var. Eğer 100 GB yazarsa, 6.6 yıl. Yani baya uzun ömürlü, ama niyeyse beni endişelendirdi. Bir de yazma hızı düşünce...
Yazma değerini kafaya takmayın. Çok uzun ömürleri var zaten.
Dün sorun yoktu aslında. Bakmaya devam edeceğim.

Hesapladım, her gün 200 GB yazarsam diye. 240 TBW için 3.3 yılı var. Eğer 100 GB yazarsa, 6.6 yıl. Yani bayağı uzun ömürlü, ama niyeyse beni endişelendirdi. Bir de yazma hızı düşünce...

Dün sorun yoktu aslında. Bakmaya devam edeceğim.

Her gün 200 GB? Mümkün değil her gün oyun silip mi yükleyeceksiniz?

Üstteki sütunlardan "I/O Write Bytes" olana bir kere tıklayıp en üste çıkın. En çok yazandan en aza doğru sıralayacaktır. Ekran görüntüsünde görünmeyen ama şüpheli olanlar olabilir.

Ek olarak, programı açar açmaz bakmayın; bırakın program arkada açık kalsın, siz biraz kullanın; en azından birkaç dakika. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz.

Ayrıca bu esnada açtığınız programları kapatmamaya çalışın, rapora bakarken açık olsunlar ki listede görebilelim.
Şu an açtım, bakacağım. 8 dakikaya oyun inecek, ondan sonra resmi buraya atarım.
1611747083317.png

Her gün 200 GB? Mümkün değil her gün oyun silip mi yükleyeceksiniz?
Hocam her gün oyun silip yüklemiyorum :) Arkada SSD'yi çalıştırıyor bir şeyler. Ama hala çözemedim. Şu an sorunumda o zaten. SSD'yi sömüren kaynağı arıyorum.

Şu an açtım, bakacağım. 8 dakikaya oyun inecek, ondan sonra resmi buraya atarım.
Eki Görüntüle 854652
Oyun indirmek, benchmark yapmak gibi işlemleri bu kaydı tutarken yapmayın. En üstte belirecekler zaten, bu beklediğimiz bir şey.

İşinizi bitirin, diskle bir işiniz kalmasın. Ardından programı açın arkada, Sosyal'de falan gezin biraz. Bir süre böyle kaydetsin, sonra bakalım neler varmış diye. Beklenmedik işlemleri arıyoruz.

Hız düşmesini de kafaya takmayın, Intelligent TurboWrite'ın önbelleği dolmuş olabilir, sık yazma yapmışsınız. Önbellek boşaldıktan sonra normale döner, eğer hız bu yüzden düştüyse.

Hocam aynı SSD'yi kullanıyorum benzer sorunu ben de yaşadım. Son mesaja bakabilirsiniz. Hız düşmesi normal.

Oyun indirmek, benchmark yapmak gibi işlemleri bu kaydı tutarken yapmayın. En üstte belirecekler zaten, bu beklediğimiz bir şey.

İşinizi bitirin, diskle bir işiniz kalmasın. Ardından programı açın arkada, Sosyal'de falan gezin biraz. Bir süre böyle kaydetsin, sonra bakalım neler varmış diye. Beklenmedik işlemleri arıyoruz.

Hız düşmesini de kafaya takmayın, Intelligent TurboWrite'ın önbelleği dolmuş olabilir, sık yazma yapmışsınız. Önbellek boşaldıktan sonra normale döner, eğer hız bu yüzden düştüyse.
1611747700007.png

explorer.exe oyunla alakalı mı bilmiyorum ama biraz fazla geldi. Oyunları kapatıp tekrar açıp deniyorum.
Hocam aynı SSD'yi kullanıyorum benzer sorunu ben de yaşadım. Son mesaja bakabilirsiniz. Hız düşmesi normal.

Peki geri düzelecek mi hocam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı