SSD'ye yazılan saatlik veri normal mi?

raweon07

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. SSD'im 1 haftada 360 GB veri yazdı. Bu da günlük 50 GB yapıyor hemen hemen. Cihaza hiçbir şey yüklemedim sadece video izlemek için kullandım diyebilirim. Son 5 saatte de 36 GB veri yazmış. Bu değerler bana biraz fazla geldi. Bunu nasıl önleyebilirim ve hangi uygulamanın ne kadar yazdığını nasıl kontrol edebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220224_223221.jpg
    IMG_20220224_223221.jpg
    156 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20220224-223140.jpg
    Screenshot_20220224-223140.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 55
Bence windows telemetri, defender ve başlangıçtaki çer çöp uygulamalar diski sürekli işlem yapmaya zorluyor rahat bırakmıyor. Standart haliyle otomatik bakım da uzun sürüyor.

Böyle şeyler normaldir. Dert etmene gerek yok.
Benimle aynı verilere sahip bazı kişilerin bir şeyleri kapattıktan sonra günlük 10-20 GB'a ulaştığını duydum. 5 saatte 35 yazan 10 saatte 70 yazar ki sadece web tarayıcıyla beraber. Bu da biraz fazla kalıyor gibi geldi. Yapılabilecek herhangi bir şey var mıdır?
Bence Windows telemetri, Defender ve başlangıçtaki çer çöp uygulamalar diski sürekli işlem yapmaya zorluyor rahat bırakmıyor. Standart haliyle otomatik bakım da uzun sürüyor.

Durumu düzeltmek için ne yapmam gerekir?

Benimle aynı verilere sahip bazı kişilerin bir şeyleri kapattıktan sonra günlük 10-20 GB'a ulaştığını duydum. 5 saatte 35 yazan 10 saatte 70 yazar ki sadece web tarayıcıyla beraber. Bu da biraz fazla kalıyor gibi geldi. Yapılabilecek herhangi bir şey var mıdır?

Durumu düzeltmek için ne yapmam gerekir?
Rehber: NTLite ile Windows 10 Lite/Performans sistem hazırlama
Ben harddiskli sistemde bu rehberi uyguladım, otomatik bakım 2 dakikada falan bitiyor, eskiden 5 dakika sürerdi rahat. Sorununu toptan çözer mi bilmem.

Geri
Yukarı