SSD'yi aktif hale getirmek

Dosya Ekleri

• IMG_20200926001421.jpg
    IMG_20200926001421.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20200926001426.jpg
    IMG_20200926001426.jpg
    127 KB · Görüntüleme: 18
Hocam bu SSD'yi harici bir aparatla PC'ye bağlayan görmedim daha önce hiç. Yapmanız gereken şey şu. PC'nizin içindeki harddiskinizde önemli verileriniz varsa önce bunları bir yedekleyin. Daha sonra eski harddiskinizi PC'den söküp yerine bunu takın ve format işlemine başlayın. Yani eskisini söküp bunu taktığınız zaman, format atmadan bu SSD'yi kullanamazsınız.
Sizin isteğiniz iki depolamayı da aynı anda kullanmak sanırım. Ama bildiğim kadarıyla laptopların içinde iki tane depolama yuvası yok. Dolayısıyla ve bütçenizde uygunsa harici bir ssd alıp, onu dışarıdan doğru kullanabilirsiniz. Eğer harici bir SSD alırsanız, kendi USB kablosu içinde olacaktır zaten.

Son düzenleme:
Şundan lazım yani doğru anladım mı? Ya benim kusuruma bakmayın emin olmam lazım alırken bir şeyi biliyorsunuz :)

Dostum eğer SSD harici ise o şekilde içine Windows kurmak pek iyi olmaz. Performans kötü etkilenir. Dahili SSD ise eğer, direkt HDD çıkarıp SSD aynı soket'e takabilirsin. Ki zaten ilk yorumda bundan bahsetmişsin. Demek ki şu an yapman gereken şey bir tane Flash bellek içine Rufus programı ile Windows iso dosyasını yazdırman gerek. Bu işlem bittikten sonra flash belleğini bilgisayar açılırken Boot menu girerek flash belleği açılışta 1. sırada başlatmalısın. Bundan sonra karşına Windows kurulum ekranı gelecek, kurulum oldukça basit. Bunun için Youtube üzerinden Windows kurulum videolarına bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı