SSD'yi C ve D olarak ayırma gerekli mi?

yunusemrepc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. SSD'yi C ve D olarak ikiye bölmenin avantajları nelerdir? Yoksa gerek yok mu zaten önemli fotolar falan olunca onları USB'ye aktarıyorum veya başka bir bilgisayara.

Merhaba arkadaşlar. SSD'yi C ve D olarak ikiye bölmenin avantajları nelerdir? Yoksa gerek yok mu zaten önemli fotolar falan olunca onları USB'ye aktarıyorum veya başka bir bilgisayara.

Hocam ben oyunları D ye kurarım C rahat çalışsın derseniz ya da dosyaları farklı bir yerde depolayayım derseniz D diskini oluşturun derim mesela bende 50GB D diski vardı sonradan oraya dualboot yaptım Kali kurdum.

Bazı kullanıcılar bunun SSD için zararlı olduğundan bahsediyordu aydınlatırsanız sevinirim.

Sanmam hocam SSD için zararlıysa HDD için ölümcüldür bende HDD kullanıyorum bir sıkıntı yok dualboot kullanmama rağmen.

SSD'yi ikiye ya da daha fazla kümeye böldüğün zaman TRIM yine tüm bellek kümelerinde çalışır fakat SSD üreticileri SSD'yi kesinlikle bölmeyi önermiyor. Bu işlemin bellek hücrelerini daha fazla yıprattığını belirtiyorlar

SSD'yi ikiye ya da daha fazla kümeye böldüğün zaman TRIM yine tüm bellek kümelerinde çalışır fakat SSD üreticileri SSD'yi kesinlikle bölmeyi önermiyor. bu işlemin bellek hücrelerini daha fazla yıprattığını belirtiyorlar

Bu kadar pahalı bir şeyin bunu yapmayın demesi kötü.

Sanmam hocam SSD için zararlıysa HDD için ölümcüldür bende HDD kullanıyorum bir sıkıntı yok dualboot kullanmama rağmen.
SSD sıkıntı olabiliyormuş:
SSD'yi ikiye ya da daha fazla kümeye böldüğün zaman TRIM yine tüm bellek kümelerinde çalışır fakat SSD üreticileri SSD'yi kesinlikle bölmeyi önermiyor. Bu işlemin bellek hücrelerini daha fazla yıprattığını belirtiyorlar
Ama HDD'lerde aksi belirtilmediği sürece sıkıntı olmaz

Dosyalar arasında karışıklık yoksa ayırmana gerek yok tek disk daha pratikdir.

480GB NVMe M.2 SSD var şu an bende başka harici bir depolama birimim yok format attım daha yeni 447GB gözüküyor.
Şimdi D ve C diye ayırırsam C de kaç GB kalması lazım 30 dk önce yükledim Windows 10 Pro'yu en güncel sürüm orijinal sitesinden ISO indirip boot ederek yaptım.

Geri
Yukarı