SSD'yi farklı bilgisayara takıp dosya atmak

saylo v alvin

Centipat
Öncelikle iyi geceler/günler herkese. Ufak bir sorum olacaktı.
İnterneti kötü olan bir arkadaşımız var. GTA V gibi büyük bir oyunu yüklemesi neredeyse 2-3 sürüyor o derece kötü.
Ancak bilgisayarında SSD var (550MB/550MB).
Biz bu arkadaşın SSD'sini alıp başka bir bilgisayardaki oyun dosyalarını aktarsak, zaten Windows kurulu disk olan bir bilgisayardan, sonra kendi bilgisayarına geri taksak sorun yaratır mı?
Yani ikincil disk olarak takıp birincil diskten ikincil diske aktarsak problem yaşar mıyız?
İnternet kafelerde benzer bir işlem uygulanıyor diye biliyorum. Biz yapsak aynı sonucu alır mıyız?
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum, hayırlı ramazanlar hayırlı sahurlar.

Öncelikle iyi geceler/günler herkese. Ufak bir sorum olacaktı.
İnterneti kötü olan bir arkadaşımız var. GTA V gibi büyük bir oyunu yüklemesi neredeyse 2-3 sürüyor o derece kötü.
Ancak bilgisayarında SSD var (550MB/550MB).
Biz bu arkadaşın SSD'sini alıp başka bir bilgisayardaki oyun dosyalarını aktarsak, zaten Windows kurulu disk olan bir bilgisayardan, sonra kendi bilgisayarına geri taksak sorun yaratır mı?
Yani ikincil disk olarak takıp birincil diskten ikincil diske aktarsak problem yaşar mıyız?
İnternet kafelerde benzer bir işlem uygulanıyor diye biliyorum. Biz yapsak aynı sonucu alır mıyız?
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum, hayırlı ramazanlar hayırlı sahurlar.

Eğer oyun Steam, Epic veya Rockstar alımı ise bu işlemi yapamazsın, yaparsın ama arkadaşının PC'ye kendi hesabını girmen gerkir, ama eğer oyun korsan ise yapabilirsin
Fakat dosya aktarımı yapacağın SSD de Windows kurulu olmamasına dikkat edin

Eğer oyun Steam, Epic veya Rockstar alımı ise bu işlemi yapamazsın, yaparsın ama arkadaşının PC'ye kendi hesabını girmen gerkir, ama eğer oyun korsan ise yapabilirsin.
Fakat dosya aktarımı yapacağın SSD de Windows kurulu olmamasına dikkat edin.

Hocam Epic'ten alınmış oyun zaten hesap değiştirip aktaracağız ama iki disktede Windows kurulu.
Tam emin değilim ama yaşanabilir, denemek lazım çünkü diğer SSD de Windows var sistem çakışması olabilir.
windows kurulu iki disktede

Oyun epic gamesteyse oyunun kurulu olan yere dosyaları atıp indirmeyi başlatırsanız oluyor bende öyle yaptım.

hocam tam olarak nasıl yaptığınızı açıklarsanız çok iyi olur uğraştırmayacaksa sizi
Merhaba tekrardan hocam epic gamese girip gta5i indirmeye başlattım yaklaşık 20 mb indirince epic gamesi kapatıp oyunun dosyalarını attım tekrardan epic gamesi açıp oyunun indirmesini sürdürdüm bu şekilde çözmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bu iki video size yardımcı olabilir.

Merhaba tekrardan hocam Epic Games'e girip GTA 5'i indirmeye başlattım yaklaşık 20 MB indirince Epic Games'i kapatıp oyunun dosyalarını attım tekrardan Epic Games'i açıp oyunun indirmesini sürdürdüm bu şekilde çözmüştüm.

Bu iki video size yardımcı olabilir.

Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı