SSD'yi GPT yapamamak

serhandgn00

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format attım. GPT ve UEFI bir işletim sistemine sahibim bilgisayarımda takılı olan hard diskin CMD komut sisteminde GPT olduğunu görüyorum, bu sürücüde bölüm ayırırken sıkıntı çıkmıyor. Fakat Windows'u SSD'ye yüklemek istediğim zaman bölüm ayıramadı hatası alıyorum. CMD'den SSD'mi GPT yapma komutu verince de bir sonuç alamıyorum.
Cmd den convert gpt yazınca hiçbir sonuç alamıyorum hiçbir yazı ekrana çıkmıyor

Bilgisayarıma format attım. GPT ve UEFI bir işletim sistemine sahibim bilgisayarımda takılı olan hard diskin CMD komut sisteminde GPT olduğunu görüyorum, bu sürücüde bölüm ayırırken sıkıntı çıkmıyor. Fakat Windows'u SSD'ye yüklemek istediğim zaman bölüm ayıramadı hatası alıyorum. CMD'den SSD'mi GPT yapma komutu verince de bir sonuç alamıyorum.
Cmd den convert gpt yazınca hiçbir sonuç alamıyorum hiçbir yazı ekrana çıkmıyor
Sanırım, bu video sorununu çözecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format ekranında Shift + F10 yapıp şu komutları girin.

Kod:
diskpart
list disk (buradan ssd nin numarasını öğreniyoruz.)
select disk x (x burada ssdnin numarası)
clean
convert gpt

Komutları girdikten sonra CMD'yi kapatıp yenileye basın. Kurulum yapabilirisiniz.

Format ekranında Shift + F10 yapıp şu komutları girin.

Kod:
diskpart
list disk (buradan ssd nin numarasını öğreniyoruz.)
select disk x (x burada ssdnin numarası)
clean
convert gpt

Komutları girdikten sonra CMD'yi kapatıp yenileye basın. Kurulum yapabilirisiniz.
aynısını yaptım zaten convert gpt yazdıktan sonra başta hiçbirşey çıkmıyor.Biraz bekleyince diskpart has encountered an error bir g/ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi hatası alıyorum

Geri
Yukarı