SSD'yi nereye takabilirim?

onurdjdj

Centipat
Merhaba arkadaşlar, neredeyse 1.5 senedir bu bilgisayarı kullanıyorum. Bilgisayarı alırken bana denilen şey CD sürücüsü yok onun yerine SSD takabilirsiniz bende SSD aldım.
Fakat takmak için bilgisyarı açtığımda nereye takıcağımı bulamadım ve harddiskimi de çıkartmak istemiyorum. Nereye takacağımı anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

98e000fa-4fdd-4f2e-bcdf-3ad0c9c870e4.jpg

Ana kartın altında var mı hiç yer? Eğer orada da yoksa bana kandırılmışsınız gibi geldi. Kardeşimde Monster notebook var onda kapağı açınca direk alt tarafta fazladan SATA yeri var.
Not: Arkadaşların çözümleri de olmazsa dediğim geçerli.

Bilgisayar marka/modelini ve aldığınız SSD'nin marka/modelini yazar mısınız?

ASUS X540UB MX 110 ekran kartı Intel Core i5 8.nesil işlemci modeli var Kingston 240 GB veya 480 GB modelini alacağım.

Hocam o anakartı bir temizleyin önce o ne Allah aşkına.

Reis vallahi 1.5 sene ardına açtım içini nasıl temizlerim çok bilgim yok zarar vermek istemedim.

Ana kartın altında var mı hiç yer? Eğer orada da yoksa bana kandırılmışsınız gibi geldi. Kardeşimde Monster notebook var onda kapağı açınca direk alt tarafta fazladan SATA yeri var.
Not: Arkadaşların çözümleri de olmazsa dediğim geçerli.

Anakartın altına hiç bakmadım anakartı nasıl çıkarabiliceğime dair bilgim yok hiç girmesim o işlere.

Eki Görüntüle 792958
İşaretlediğim kısmın altında mini SATA portu olması lazım. Eğer varsa dönüştürücü yardımıyla takarsın SSD.

Takması değil de SSD'yi nereye koyucağımı bilmiyorum.
DVD yuvasına takabilirsiniz, takmadan önce fanı temizleyin.
Ordaki yuvarlark çıkıntılar varya onların üstüne koyma gibi bi olay olmaz dimi nereye koyucağımı hiç bilmiyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı