SSD'yi sabitlemeden kullanmak zararlı mıdır?

sneaks

Kilopat
Merhabalar, Dark N10 kasaya ve ADATA 250 GB SSD'ye sahibim. SSD'yi kasanın slotuna vidaladığımda PSU kablosu çok ters kalıyor ve takamıyorum ucu L şeklinde olduğu için ama SSD'yi ters çevirip slota taktığımda da vidalayamıyorum çünkü vida delikleri öteki tarafta kalıyor.

Sorum SSD'yi slota koysak ama vidalamazsak ileride herhangi bir sorun olur mu?

Çözüm
Sorun olmaz ama siz yine ne olur olmaz cırt cırt satın alarak bir ucunu kasaya diğer ucunu SSD'ye yapıştırın.
1544259628932.png
SSD zaten hareketli bir parça değil HDD gibi. Pek önermemekle birlikte çoğu inceleme veya test sistem videolarında resmen sadece kabloya asılı durduğunu da gördüm. Orada sorun olmuyorsa sizde pek sorun olacağını sanmıyorum. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir şey olmaz. Bizim arkadaş bilgisayarı kasa olmadan kullanıyor. Baya bildiğin masanın altına karton koydu anakartı da o kartona monteledi. O şekilde kullanıyor :D Isınma sıkıntısı da yok püfür püfür :D

SSD'lerde mekanik diskler gibi hareketli parça yoktur, sıkıntı olmaz. Misafirin çocuğu geçende taşınabilir SSD'yi takılıyken yerden yere vurdu. HDD olsa 50 kere bozulmuştu.

Sorun olmaz ama siz yine ne olur olmaz cırt cırt satın alarak bir ucunu kasaya diğer ucunu SSD'ye yapıştırın.
1544259628932.png

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı