SSHD Almayarak Hata Mı Yaptım?

hakanb

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
2 ay önce Asus X550JK aldım. Ekran kartı GTX 850M, Rami de 8GB'ta yükselttim fakat HDD HGTS 500 GB 5400 RPM düşük performanslı, yavaş ve cızırtı çıkarıyordu. Bende Seagate 1 TB SSHD ile WD Black 750 GB arasında kaldım. Sonunda WD Black aldım ama SSHD HD Tune testlerinde daha yüksek puanlar aldığını görüyorum (5400 RPM mi 7200 RPM mi bilmiyorum) ama PC Mark testlerinde puanlama olarak da WD Black daha üste yer alıyor. Sizce yanlış bir şey mi yapmışım? Lütfen yüreğime su serpin. :D
Bu arada SSHD 5400 RPM (notebooklar için 7200 RPM mevcut değil), WD Black ise 7200 RPM 750gb. Görüşlerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
SSHD diskler görsel 1'de olduğu gibi değillerdir. Görsel 2'de olduğu gibi diskin arka plakasında 8GB boyutunda ufak bir SSD yongası mevcuttur. İlk olarak veri SSD'ye gelir ve burada depolanır, ardından mekanik bölümde yazılır. Burada bulunan SSD depolama amaçlı değil önbellek amaçlı kullanmak içindir. Bu sebeple asıl hız olarak yine HDD'ye mahkumsunuz. Yani gerçekten SSD performansıyla HDD'nin boyutu tam olarak birleşmiyor.

Görsel 1
newhybrid_primar-100009142-large.jpg

Görsel 2
Momentus-XT-Seagate-SSD-3.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı