Stabil Linux distro tavsiyesi

OpenSuse geliştiricilerinin bildirdiği olaydan bahsediyorsanız eğer, belirtilen güvenlik probleminin 1. seviye olduğu ve problemin Deepin'den değil Deepin'in mağazasında bulunan onaylı bir uygulamadan olduğunu açıkladılar.

Yukarıdaki bağlantıda sorunun deepin-anything isimli dosya arama aracı ile alakalı olduğu söyleniyor. Bu araç doğrudan Deepin tarafından geliştiriliyor. Hillwood Yang isimli dönüş yapan Deepin geliştiricinin yamasına rağmen, OpenSuse geliştirici Major bir güvenlik açığının devam ettiğini söylüyor, daha fazla ilgilenmeyeceğini söylüyor. OpenSuse geliştiricisinin major olarak bahsettiği durum devam ediyor, yapılandırma dosyasında herhangi bir değişiklik yok.

Opensuse geliştiricisinin major güvenlik sorunu olarak bahsettiği, deepin-api, deepin-clone, deepin-file-manager (bunda 2 tane sorun varmış) ile ilgili son durum nedir kontrol etmeye gerek görmedim açıkcası.

Son düzenleme:
Opensuse geliştiricisinin major güvenlik sorunu olarak bahsettiği, deepin-api, deepin-clone, deepin-file-manager (bunda 2 tane sorun varmış) ile ilgili son durum nedir kontrol etmeye gerek görmedim açıkcası.

Bende daha detaylı bilgi bulamadım. Bulabildiğim bilgi Deepin'in web çerezlerini stoklayarak dağıttığı, bunun açıklamasını da herkes yapıyor ekstra bir izleme yapmıyoruz diyerek geçiştiriyor.
Ben bu dağıtımı o kadar seviyorum ki bunu göz ardı ediyorum. Deneyecekler için paylaştığınız bu bilgi baya yararlı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı