Staj yaptığım yerdeki lisanssız Solid

assismoreira

Decapat
İyi günler, birkaç ay önce staj yaptığım yer lisanssız Solid kurmuştu. Bilgisayarıma daha sonra Solid bunu yakalamış bugünde faturasını istediler, çalıştığım yerden bilgisayarı aldığıma dair. Fakat elimde 6 yıllık bilgisayarın faturası falan kalmadı.

Başım belaya girer mi? Benlik bir şey var mı acaba?

E posta gelmedi çalıştığım yerden aradılar. Eğer faturamı verirsem ceza ödemeyecek şirket falan dediler.
Çalıştığın yer kurmuş bilgisayarına uygulamayı. Bİlgisayarın faturası ne alaka onu anlamadım? Uygulamanın faturası olmasın.

Eğer bilgisayar faturası ise aldığınız yeri bir arayın. Geçmiş fatura kayıtlarında vardır bence. Ona ulaşmaya çalışın. Verirler mi bilmiyorum ama.

Çalıştığın yer kurmuş bilgisayarına uygulamayı. Bilgisayarın faturası ne alaka onu anlamadım? Uygulamanın faturası olmasın.

Eğer bilgisayar faturası ise aldığınız yeri bir arayın. Geçmiş fatura kayıtlarında vardır bence. Ona ulaşmaya çalışın. Verirler mi bilmiyorum ama.

Faturaya ulaşamam, 5-6 yıl oldu. Bimeks'ten almıştım kapandı zaten. Açıkçası çok da umrumda değil para ödemeleri, kaçak kullanmasalarmış. Ne diyeyim, ben kurayım demedim. Öğrenci olduğum için başım ağrımaz diye düşünüyorum.

Faturaya ulaşamam 5-6 yıl oldu Bimeks'ten almıştım kapandı zaten. Açıkçası çok da umrumda değil para ödemeleri kaçak kullanmasalarmış ne diyeyim ben kurayım demedim. Öğrenci olduğum için başım ağrımaz diye düşünüyorum.
Size de sıkıntı oluşturabilir bence. Ancak kesin çözüm hakkında daha fazla düşüncem kalmadı. Bilgisi olan başka birileri yardımcı olursa daha iyi olur.

Staj yaptığınız yer parayı sizden almaya çalışabilir öncelikle. Aklıma gelmeye başka şeyler de olabilir.
Okulun onayladığı bir yer başka lisanssız kullanan bir stajyer daha olduğunu biliyorum. Yani öğrenciyim ben bana yıkmaya çalışırlarsa kendimde hukuki olarak karşılık veririm napayım kendileri kurdu benim oraya girdiğim tarihe kadar solidle uğraşmıilığım yok

Ben de sizin sıkıntı yapamayacağınızı düşünüyorum ancak staj yeri sıkıntı çıkartabilir. Buna dikkat etmek gerekir. Yoksa SolidWorks sizinle uğraşmaz muhtemelen.

Geri
Yukarı