Standupta kadın erkek ayrımcılığı

Heroxira1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, geçenlerde Cem Yılmaz'ın bir standupına denk geldim, izledim. Sonra bir video izledim, orada "Kadınlar mizah yapamaz, gittim bir standup izledim standupın hepsi cinsellikti." garip olan şey Cem Yılmaz'ın cinsellikle alakalı yaptığı standup ile kadının yaptığı cinsellikle alakalı standup aynı, yorumlar farklı.
Cem Yılmaz'ın yorumları:

Ekran Alınsstısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

sdfsdf.png

saassAlıntısı.PNG

Kadının yaptığı standupın yorumları:

Ekran AlınSEDAtısı.PNG

DDAlıntısı.PNG

Ekran AlıASDASDntısı.PNG

EkranASDASD Alıntısı.PNG

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Toplumumuzun bu durumdan acilen kurtulması gerekli olduğunu düşünüyorum.

Not: Cem Yılmaz standupta erkek cinsel organını üstü kapalı sürekli imalarla anlatmış, kadın direkt kadın cinsel organının adı ile standupını yapmış.

Dosya Ekleri

• Ekran AlınSEDAtısı.PNG
    Ekran AlınSEDAtısı.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 144
Merhabalar, geçenlerde Cem Yılmaz'ın bir standupına denk geldim, izledim. Sonra bir video izledim, orada "kadınlar mizah yapamaz, gittim bir standup izledim standupın hepsi cinsellikti." garip olan şey Cem Yılmaz'ın cinsellikle alakalı yaptığı standup ile kadının yaptığı cinsellikle alakalı standup aynı, yorumlar farklı.
Cem Yılmaz'ın yorumları:

Eki Görüntüle 931356

Eki Görüntüle 931355

Eki Görüntüle 931357

Eki Görüntüle 931358

Kadının yaptığı standupın yorumları:

Eki Görüntüle 931360

Eki Görüntüle 931361

Eki Görüntüle 931363

Eki Görüntüle 931364

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Toplumumuzun bu durumdan acilen kurtulması gerekli olduğunu düşünüyorum.

Not: Cem Yılmaz standupta erkek cinsel organını üstü kapalı sürekli imalarla anlatmış, kadın direkt kadın cinsel organının adı ile standupını yapmış.

Hocam herkesin düşüncesini ifade edebilir. Ben kadın diye ona gülmek zorunda değilim. Aynı şekilde erkek diye de gülmek zorunda değilim. Standup şovlarında bilindik isimlere gülme yatkınlığımız olduğunu düşünüyorum. Cem Yılmaz sahnesine gittiysen en başından zaten "yine gülmekten öleceğiz" diyoruz. Sonrasında bir mimiğine bile güleriz. Tanınmayan erkek standup'çılara da bak istersen.
Hangi kadından bahsettiğinizi bilmiyoruz. Standuplarını izlemedik, nasıl yorum yapabiliriz ki? Nasıl anlattığı ne kadar süre üzerinde durduğu önemli.
İsmini direkt organ verebilecek kadar durmuş gibi.

Yorumlar belki de kadın olduğu için değil de sadece komik olmadığı içindir. Örneklerden biri Cem Yılmaz, diğerinin kim olduğunu söylememişsin. Ne dememizi bekliyorsun?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin yerinde ve tadında yapılmayan cinsellik içeren espri/şaka bana da aşırı itici geliyor.

Yorumlar belki de kadın olduğu için değil de sadece komik olmadığı içindir. Örneklerden biri Cem Yılmaz, diğerinin kim olduğunu söylememişsin. Ne dememizi bekliyorsun?
Yukarıdaki bir ss'te ''Kadınlar neden komik değil ya'' gibi bir şey yazıyor, oradaki kadın cinsiyetli insanın başarısızlığını tüm kadınlara hakaret için kullanmış yani. (Kadının adı Seda Yüz)
Hangi kadından bahsettiğinizi bilmiyoruz. Standuplarını izlemedik, nasıl yorum yapabiliriz ki? Nasıl anlattığı ne kadar süre üzerinde durduğu önemli.
4-5 dakika vs. üzerinde duruyor her standup konusu gibi.
Hocam herkesin düşüncesini ifade edebilir. Ben kadın diye ona gülmek zorunda değilim. Aynı şekilde erkek diye de gülmek zorunda değilim. Standup şovlarında bilindik isimlere gülme yatkınlığımız olduğunu düşünüyorum. Cem Yılmaz sahnesine gittiysen en başından zaten "yine gülmekten öleceğiz" diyoruz. Sonrasında bir mimiğine bile güleriz. Tanınmayan erkek standup'çılara da bak istersen.

İsmini direkt organ verebilecek kadar durmuş gibi.
Herhangi bir kadın standup'cı gördüklerinde genelde ''Kadınlar komik değildir!'' diye önyargıyla videoya girip kendilerini ''gülmemeye'' zorluyorlar, hatta hakaret etmek için kelime arıyorlar.

Yukarıdaki bir ss'te ''Kadınlar neden komik değil ya'' gibi bir şey yazıyor, oradaki kadın cinsiyetli insanın başarısızlığını tüm kadınlara hakaret için kullanmış yani. (Kadının adı Seda Yüz)
Ayrıca Cem Yılmaz'ın ima ile diğer bireyin ise direkt kelime olarak söylediğini de yazmışsın. Mesajımın diğer yarısında da dediğim gibi yerinde ve tadında olmayınca kadın ya da erkek olması fark etmez itici oluyor.

Ekleme:

Bu bence gerçekten kötü, kadın olmasaydı bence daha sert yorumlar gelirdi diye tahmin ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Cem Yılmaz'ın ima ile diğer bireyin ise direkt kelime olarak söylediğini de yazmışsın. Mesajımın diğer yarısında da dediğim gibi yerinde ve tadında olmayınca kadın ya da erkek olması fark etmez itici oluyor.
Bahsettiğim şey şu, Cem Yılmaz Erkek cinsel organından bahsedince yorumlarda ''Erkek organı çok komik.'' ama Seda Yüz Kadın cinsel organından bahsedince ''Sürekli kadın cinsel organından bahsediyor edepsiz, hiç komik değil.'' yani erkek organı üzerinden espri komik, kadın organı üzerinden espri komik değil diyorlar.

Umarım aklına gelen kadının standup gösterisinden bahsetmiyoruzdur çünkü yorumlarda dendiği gibi kadın cinsel organın her cümlede 3 defa geçmesi gerçekten komik değil.
Komik demiyorum, ikiside cinsel organdan bahsediyor, sırf ama sırf bak dikkat et sırf erkek cinsel organı geçtiği için gülenler, kadın cinsel organına da gülmeli.

Ekleme:

Bu bence gerçekten kötü, kadın olmasaydı bence daha sert yorumlar gelirdi diye tahmin ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnternette kadın, erkek, çocuk farketmiyor, filozof Atakan'a bile küfür edenler vardı, bu kadına mı sert yorumlar gelmeyecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı