Star Wars Güç Uyanıyor Filmi Serisi

Seccad Karaköz

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir şey var. Star Wars: Güç Uyanıyor filmini izlemek istiyorum fakat hiç Star Wars filmi izlemedim. Şimdi bunu izlesem filimden bir şey anlar mıyım? Yok anlamaz isem filmi anlamak için hangi Star Wars filimlerini izlemeliyim?

Film daha çıkmadığından, şu an için pek birşey söylenemez ama izlemeni öneririm.

Yönetmenin açıklamasına göre yeni bir üçleme geliyormuş.

-Phantom Menace
-Attack of the Clones
-Clone Wars ( animated seri. izlemek tercihe bağlı ama çok şey katıyor tavsiye ederim.)
-Revenge of the Sith
-A New Hope
-The Empire Strikes Back
-Return of The Jedi

Kronolojik sırası böyle. Hiç izlemediysen bu sırada izle derim. Bunları izlemezsen yeni çıkan filmden pek bir şey anlamazsın. Zaten her türlü izlenmesi gereken bir seri Star Wars. Emin ol pişman olmazsın.

-Phantom Menace
-Attack of the Clones
-Clone Wars ( animated seri. izlemek tercihe bağlı ama çok şey katıyor tavsiye ederim.)
-Revenge of the Sith
-A New Hope
-The Empire Strikes Back
-Return of The Jedi

Kronolojik sırası böyle. Hiç izlemediysen bu sırada izle derim. Bunları izlemezsen yeni çıkan filmden pek bir şey anlamazsın. Zaten her türlü izlenmesi gereken bir seri Star Wars. Emin ol pişman olmazsın.
Hocam konuyu hortlatcam ama 3. Filim 2005 yılında çıkmış 4. Filim 1977 yılında çıkmış. Bana bunu açıklar mısın?
Revenge of the Sith' e kadar izledim.

Hocam konuyu hortlatcam ama 3. Filim 2005 yılında çıkmış 4. Filim 1977 yılında çıkmış. Bana bunu açıklar mısın?
Revenge of the Sith' e kadar izledim.

Filmin yapım sırası senaryo sırasına uymuyor. O yüzden 4-5-6-1-2-3 diye izlemen tavsiye edilir. Filmi izlersen daha iyi anlarsın yoksa bazı olayları çoktan öğrenmiş oluyorsun.

4-5-6 daha önce çekildi fakat senaryonun ilerleyişine göre gereken izleme sırası 1-2-3-4-5-6 oluyor. Tabii diğer türlü de izleyebilirsiniz keyfinize kalmış.

Bu arada animasyon olmasını sorun etmezsen Clone Wars' ı da tavsiye ederim. Gerçekten çok şey katıyor seriye.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı