Star Wars vs Marvel

dksişm

Centipat
İkisi alakalı değil biliyorum sadece eğlencesine açtım. 2. olarak lütfen haterlık yapmayın, atıyorum Marvel evreni leş gibi veya Star Wars evreni leş gibisinden falan. Sadece cevabınızı ve nedenini yazın.

Benim için her açıdan Star Wars, karakterleri (özellikle Darth Revan ve Darth Vader) çok hoşuma gidiyor. Geçtiği evrende daha ilgi çekici benim için. Marvel'ı da çok severim fakat dediğim gibi Star Wars benim için. Sizin fikirleriniz neler?

Star Wars'un son 3 filmini dikkate alırsam felaket şekilde gerilemiş bir seri olduğunu düşünüyorum. Animasyon ya da TV serisi üzerinden kurtarmaya çalışıyorlar ama kolay değil.

Marvel ya da MCU ise adım adım bu popülerliği ve başarıyı sağladı. Tabii ki özellikle End Game'i ve bazı ara filmleri kötü bulsam dahi bir standardı her daim yakaladılar.

Bu açıdan gönlüm MCU'dan yana.

Marvel diyorum, çünkü Marvel hem bu aralar bir sürü film öne sürdü. Hem dizileri olsun hem filmleri olsun adamlar işi biliyor. Fakat ben nedense Star Wars'tan ilk baştan beri hiç tat alamadım. Filmleri sarmıyor, çabuk bayıyor fakat müzikleri gerçekten hoş.

Konuyla alakalı ufak bir bilgi: Marvel, uzun bir süredir Star Wars çizgi-romanları yayınlamakta; fakat Star Wars, Marvel evrenlerinden ayrı olarak değerlendirilebilir.

Şimdi şöyle bir şey var. Maalesef Star Wars artık Marvel'ın da sahibi olduğu Disney adlı lanet şirkete bağlı. Marvel evrenini oldum olası Spider Man hariç sevemedim. Star Wars 20 yıllık hayatımın 13 yılını kaplıyor. Fakat bilmeyeniniz yoktur Star Wars şu an yerlerde sürünüyor ve cesedini çiğniyorlar. Dizilerle ve animasyonlar ile kurtarabileceklerini sanıyorlar. Ben Star Wars markası Disney'in elinde olduğu sürece kurtarılamayacağını düşünüyorum.

Not: Star Wars markasının çizgi romanlarını Marvel çıkarıyor ve çizgi romanlar bir hayli güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı