Çözüldü Star Wars izleme sırası nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Üşenmeden tek tek yazacağım, ayrıca çıkış tarihine göre izlememelisin.

• Episode I
  • Episode II
  • Episode III
  • Solo: A Star Wars Story
  • Rogue One: A Star Wars Story
  • Episode IV
  • Episode V
  • Episode VI
  • Episode VII
  • Episode VIII
  • Episode IX
Çıkış sırasına göre 4-5-6-1-2-3 şeklinde izlemelisin. Aksi taktirde karakterle bağ kuramaz, güzelim seriyi kendin için rezil edersin. Ayrıca arkadaşın paylaştığı liste tam bir saçmalık, konu açtığın iyi olmuş. Eğer filmlerinde aradığın hazzı yakalarsan Clone Wars anime serisini izlemeni şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clone wars anime serisini de siddetle tavsiye ediyorum. Özellikle 5. ve 6. sezon bambaşkadır.

İzlemediğim daha çok seri kült dizi film var ama izleyesim hiç gelmiyor Star Wars'ı biraz zorla izledim oda sarmadı. Ama filmleri Full bitirebildim.

Bari ilk başta yeşil yol izle, tek film. Diğerleri trilogy, uzun sürer. Matrix'in ilk filmini izle, sana hitap etmezse diğerlerini izlemenin de pek bir mantığı yok. Yüzüklerin Efendisi ise kesilmiş haliyle bile 3 saatten fazla Allah kolaylık versin.

Arkadaşlar @494722 şöyle diyor yorumlarınız neler sizce doğru mu?

Çıkış sırasına göre 4-5-6-1-2-3 şeklinde izlemelisin.​

Herkes farklı bir şey söylüyor çıkış sırasına göre izleyeceğim sanırım başka çare kalmadı :/

Tercih meselesi aslında ama ben Darth Vader'ın nasıl olgunlaşarak karanlık tarafa geçtiğine şahit olmak isteyenlerdenim.

Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum çıkış tarihine göre izlesem hikayede sorun çıkar mı anlamamazlık gibi?
Bence de çıkış sırasına göre mantıklı seriyi ilk çıktığından beri takip ediyor olsaydın. Zaten böyle izleyecektin...

İkna oldum dostum bence de mantıklı teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar herkese iyi akşamlar tarih sıralamasına göre izlemeye karar verdim hadi bismillah.

Tercih meselesi aslında ama ben Darth Vader'ın nasıl olgunlaşarak karanlık tarafa geçtiğine şahit olmak isteyenlerdenim.

O bahsettiğin şeyi tam olarak kavrayabilmek için Star Wars the Clone Wars'ı da izlemek gerekiyor.
Konu sahibi okumasın
özellikle 5. sezonun sonunda anakin ilk defa Jedi düzeninden kopuş yaşıyor.

Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum çıkış tarihine göre izlesem hikayede sorun çıkar mı anlamamazlık gibi?

İkna oldum dostum bence de mantıklı teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar herkese iyi akşamlar tarih sıralamasına göre izlemeye karar verdim hadi bismillah.
Anlamadığın birkaç şey belki olur ama anlamadığının farkına varamazsın zaten, yani çıkış tarihine göre izlesen de olur fakat sinema tarihinde büyük bir karakterin direkt kendini görüp sonradan mı nasıl o hale geldiğini görmek istersin yoksa o hale nasıl geldiğine başından beri şahitlik etmek mi istersin?
O bahsettiğin şeyi tam olarak kavrayabilmek için Star Wars the Clone Wars'ı da izlemek gerekiyor.
Konu sahibi okumasın
özellikle 5. sezonun sonunda anakin ilk defa Jedi düzeninden kopuş yaşıyor.
Evet, Episode 2'den sonra izlemesi gerekiyor hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı