Star Wars Jedi Survivor PC Yaması Yayınlandı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
star-wars-jedi-survivor-pc-yamasi-yayinlandi.jpg

Birçok kullanıcının şikayet ettiği performans sorunlarını çözmeyi hedefleyen yeni bir Star Wars Jedi Survivor PC yaması yayınlandı. 2 Mayıs tarihinde ise konsol oyuncuları için bir yama yayınlanacak. Oyunun geçen hafta piyasaya sürülmesinin ardından Respawn Entertainment ve EA, PC oyuncularına oyunun kötü performansı sebebiyle özür diledi. Düzeltmeler sunuldu ancak EA, PC performansı için kapsamlı bir çözüm […]

Devamı: Star Wars Jedi Survivor PC Yaması Yayınlandı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

93 derece junc. temp ile oyunu oynuyordum. Umarım buna da bir çare bulmuşlardır. Gpu yanıyor resmen.

Düşük GPU kullanımı çözülmüş ancak düşük FPS almaya devam ediyoruz. Textures bile düzgün yüklenmiyor.

1682968305154.png

Çıktığı gibi oynamak için gün sayarken performans sorunlarını görünce hevesim o kadar kırıldı ki artık 5-6 ay sonra aklıma gelirse ve oyun düzelmiş olursa oynarım.

Ben zaten oyun sistemimi ve klavyemi sapıttırdığında soğudum. Artık ne zaman düzelir, bilmem. Star Wars Jedi: Fallen Order'ı çıktıktan 1 yıl sonra almıştım. 469 TL'den 187.60 TL'ye düşmüştü, o şekilde almıştım. Bu oyuna 1600 TL para vermek tam bir aptallıktı. Oyunu hemen iade ettim. Artık 1 yıl sonra mı oynarım, 2 yıl sonra mı onu bilemem. Ama şu haliyle asla (korsan bile olsa) oynamam. Bir daha da ön sipariş ile oyun alınmaması gerektiğini öğrenmiş oldum. Aslında The Last of Us Part 1 patlayınca zaten öğrenmiştim fakat bu oyunun büyüsüne kapılıp dayanamadım ve yine ön sipariş yaptım. Ama bu oyun da patladı. Artık kararımı kesinleştirdim, ön sipariş ile oyun almayacağım. Oyun çıksın, incelemeleri gelsin, eğer sorunları varsa güncellemeler ile düzeltilsin, sonra güzel bir indirime girince alırım. Gerçekten hayatımdan soğuttu bu iki oyun.

CPU limitleyici var oyunda ve bu ilk oyun değil. Hogwarts, Dead Space, Last of Us.. daha niceleri bu limitör ile geldi. Düşünün ki rahat oynamak için 5600 gerekiyor size, yoksa %99 GPU kullanımları çok az görüyorsunuz. Ki bu işlemciyle de her zaman %99 göremiyorsunuz.

7800X3D'nin 4070'e darboğaz yaptığı senaryolar var bu limitör yüzünden.

Örnek olarak kartla her senaryoda başa çıkabilen bir işlemciyle, yani benim sistemim gibi 5800X3D + 6700 XT ile sorunsuz oynanırken, 5600 + 6700 XT bir sistemde düşük FPS'in dibine vuruyorsunuz. Ayrıca oyun Nvidia sistemlerde çok daha kötü çalışıyor, bunu da ekleyelim.

10 Aralık 2022 , herşeyi değiştiren tarih. O günden itibaren bir daha iyi optimize ile büyük yapım göremedik. İstisnalar hariç elbet. O gün ne oldu derseniz Cyberpunk çıkış yaptı.

10 Aralık 2022 , herşeyi değiştiren tarih. O günden itibaren bir daha iyi optimize ile büyük yapım göremedik. İstisnalar hariç elbet. O gün ne oldu derseniz Cyberpunk çıkış yaptı.
10 Aralık 2020 diye hatırlıyorum. 5 aylık bir oyun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı