Starbucks hakkında ne düşünüyorsunuz?

Starbucks, yaşadığım şehirde tek gittiğim kafedir. Yerel kafeler gibi başına gelen garsonlarla, ne alırdınız soruları ile başınızın eti yenmez. Bir çayla dört saat oturan birisi değilim ama rahatsız oluyorum.

Starbucks'ın kahvesi kalitesiz ama sunduğu hizmet parasına değiyor. Sana müşterilik satıyorlar.

Gereksiz pahalı diyenler ne içiyor bilmiyorum, pumpkin spice falan olabilir. Zira 22 lira falan grande boyu, ben her gittiğimde 12.50 liralık sütlü veya sütsüz filtre kahve içiyorum. Bazen çalışıyorum bazen keyfi takılıyorum.

Kahveleri güzel, her mekan gibi gayet normal fiyatları. İşlek bir mekanda bir fincan Türk kahvesine 14 lira verince gözüme batmıyor açıkcası fiyatlar. Herkes kahvenin kilo fiyatından bahsetmiş ama şunu hesaba katmamışlar Starbucks global çapta binlerce firması bulunan büyük bir firma. Bu firma kahveleri aldığı fiyata satarsa ve kar oranını düşük tutarsa iflas eder. Her bir şubede çalışan onlarca eleman var, bu şubenin elektrik faturası, ilaçlaması, elemanların maaşları, sigortası ve daha bir sürü gideri var. Eğer firma sadece kahveleri aldığı fiyat üzerinden satışa sunarsa 2 güne kalmaz iflas eder zaten. Bunu her şirket yapıyor arkadaşlar şirket büyük olursa kar oranını yüksek tutmaları lazım ki iflas etmesinler. Fiyatları benim açımdan normal.

Valla tadı güzel ama çalışanlarının hepsinde zeka geriliği var sanırım.

5-6 dükkanda test ettim. White Choclate Mocha'ma 1 buz istiyorum. Hepsi 6-7 koyuyor.

Tek bir adam gibi adam 1 buz koydu. Onu da bir daha göremedim.

Güzel yer tadı güzel ama maalesef pahalı ayda 3-4 kere giderim.
Doğrusu Türkiye'de herşey pahalı neyse orası ayrı konu.

İyi şeyler düşünmüyorum. Yani, bana ufacık bir kahveye fazla para vermek hiçbir şekilde mantıklı gelmiyor. Bence bunun statü göstergesinden başka bir amacı yok...

Pahalı değil bence. 10 liralık kahve alıp saatlerce oturanlar var. Aynısını Mado’da veya başka bir kafe-pastanede dene bakalım? Garsonların ikide birde tacizi yüzünden bir saatten fazla oturamazsın zaten.

Hayrettin Starbucks'ın Bug'unu bulmuştu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fiyatları pahalı ama olsun Hayrettin durumu eşitliyor sıkıntı yok.

Ortalama üstü lezzete sahip olan, pahalı, düzgün ve temiz bir yer ama mümkün olduğunca gitmemeyi tercih ediyorum. İnsanların gereksiz büyütmeleri, fiyatları ve çalışanlarla her seferinde şu diyaloğu yaşamamdan dolayı :

Ben: Şu kahveden istiyorum.

Çalışan: Evet, hangi boy olsun.

Ben: Büyük boy istiyorum.

Çalışa: Anlamadım.

Ben: Büyük boy istiyorum.

Çalışan: vebdnnss(benim anladığım) boy mu istediniz ?

Ben: E Büyük boy istiyorum.

Çalışan : Tamam, bir tane Venti boy x kahvesi. Başka bir şey var mıydı ?

Abicim büyük boy istiyorum bu kadar basit. Beni niye zorluyorsun ver kahvemi gideyim işte. Bazen bunu 4 5 kez tekrarlıyoruz.

Geri
Yukarı