Starfield gösterildiği gibi değil

Starfield gerçekten gösterildiği gibi değil, her ne kadar güzel şeylerde bulundursa kötü şeyleri çok fazla mevcut;

1-İnsanların tipi berbat ayarlanmış, adeta Fallout'takiler gibi ve aynı insandan bir sürü var, yeni oyuna düzgün bir şey ekleyemedinizmi gerçektende?

2-Oyun bir uzay ve gezegen oyunu ama ne uzayda, ne de gezegenlerde gezemiyorsunuz ve uzaydayken hızlı seyahat yapmadan başka bir gezegene gidemiyorsunuz, uzayda yapabildiğiniz tek şey uzay gemileri ile savaşmak. Gezegenlere gelirsek sadece maden toplama tarzı şeyler yapabiliyorsunuz ve ileri gidince sınıra geliyorsunuz ve gezegenler bom boş, sadece eklemek için eklenmişler adeta.

3-Oyunun optimizasyonu berbat, RTX 4090 bile Ultra ve 4K ayarlarda 60 FPS'yi çok zor görüyor ve Bethesda'nın önerdiği minimum ekran kartı en düşük ayarlarda 50 FPS'yi zor görüyor ayrıyeten şehirlerde ki optimizasyon ise oyun tarihinin en kötü optimizasyonu olabilir, kapalı alanda 80 FPS alıyorsan şehirlerde 30-50 arası bir FPS alıyorsunuz.

4-Oyunun her şeyini Ultra veya yüksek yapmazsanız oyun berbat oluyor yani düşükte falan oynayacaksanız hiç oynamayın çünkü her şey bulanık gibi oluyor. FSR açmazsanız da oyun artık çamurunda ötesine geçiyor, FSR en azından keskinlik ekliyor. Yani Cyberpunk'taki bir grafik havası var çok değişik bulanık, çamur ve dandik gibi işte ondan bu oyunda da var. 2K veya 4K monitörünüz yoksa bende olduğu gibi grafiklerden her zaman rahatsız olacaksınız.

5-Oyunun temel olarak her şeyi 2016 da çıkan oyun gibi, kısacası oyun eski bir oyun gibi, Next gen değil de PS 4 oyunuymuş gibi.

6- Oyunun Third person bakış açısı ile oynanışı AAA oyun tarihinin en kötüsü olabilir, o karakter mekanikleri hareketleri falan çok dandik yani 20 yıllık oyunlarda bu kadar kötü karakter kontrolü yok. Ama FPS'u gayet iyi.

7-Oyunun açılışı bile sıkıcı oyuna inanılmaz bir gaz ile giriyorsunuz ama oyunda 1-2 saat sonra hayal kırıklığına uğruyorsunuz o hikaye karakterler saçmalık nedir ya, ama neyse ki oyun bir hikayeli oyun sayılmaz.

8-Hayvan gibi yükleme ekranı var.

9- NPC'ler ile konuşurken NPC'nin suratının dipindeyiz, göz gözeyiz öpecek gibi şahsen kötü olmuş.

10- Oyun biraz karışık sayılabilir açık dünya RPG oyunlarına veya Bethesda oyunlarına aşina olmayanlara başta biraz zor gelebilir.

11- Oyunda düzgün grafik ayarları yok.

Dostlar bu yazdıklarımdan sonra tabii oyunu berbat sanmayın, iyi bir açık dünya RPG oyunu yani Skyrim'e benzeyen yanları var ama mükemmel de bir oyun değil.

Bu oyun tarihi eser sayılabilecek bir motorla yapılıyor. Bence bu yüzden çok eksik var Capcom gibi yeni bir motor yapsalar ya da lisans alsalar taş gibi bir oyun olurdu bence ve ben kesinlikle savunma yapmıyorum adamlar Skyrim'i geliştirdikleri motorla yapıyorlar şaka gibi al Unreal Engine lisansı ya da başka bir şey çok değişik kafa yapısı.

Şahsen bende sorun yok 2k da dlss3 ile 80-100fps oynuyorum ayrıca grafikler bi RPG oyunu gayet üst düzey örneğin Cyberpunk ile aralarında pek fark göremedim video karşılaştırmalarında fizik ve grafik açısından.
DLSS 3 dediğimiz teknoloji FPS'i 3 katına çıkarabilen bir teknoloji bu 4060 gibi bir tırt bir kartı RX 6750 XT'yi bile geçebilecek hale getirdi burada DLSS 3 kapatıp denediğiniz zaman FPS'te ölümcül bir düşüş görmenizi mümkün kılar. Tabii bu yorumum DLSS 3 açanlar için değildi DLSS 3'e erişimi olmayıp oyunu övenlere idi şayet 3060-3070 sahibi birinin övmesi saçma.

DLSS 3 dediğimiz teknoloji FPS'i 3 katına çıkarabilen bir teknoloji bu 4060 gibi bir tırt bir kartı RX 6750 XT'yi bile geçebilecek hale getirdi burada DLSS 3 kapatıp denediğiniz zaman FPS'te ölümcül bir düşüş görmenizi mümkün kılar. Tabii bu yorumum DLSS 3 açanlar için değildi DLSS 3'e erişimi olmayıp oyunu övenlere idi şayet 3060-3070 sahibi birinin övmesi saçma.
DLSS kapalıyken Atlantis de 45-50 arası diğer yerlerde 60 altına düşmüyor kolay kolay.
Kart nasıl tırt oluyor söyler misin adamlar 3060 ile aynı fiyata kart çıkarıp 3 kat performansta fark yaratıyor sonra tırt oluyor aynen kardeş.

Dosya Ekleri

• 1694343812295.png
    1694343812295.png
    256,5 KB · Görüntüleme: 23
DLSS kapalıyken Atlantis de 45-50 arası diğer yerlerde 60 altına düşmüyor kolay kolay.
Kart nasıl tırt oluyor söyler misin adamlar 3060 ile aynı fiyata kart çıkarıp 3 kat performansta fark yaratıyor sonra tırt oluyor aynen kardeş.
RX6750 XT'nin gerisinde ,6700XT ile ucu ucuna denk ve 3060'tan sadece %23 Daha iyi performansı var. DLSS 3.5'in Tüm RTX ailesine gelmesi düşünülüyor. Şuan kartın tek avantajı DLSS3 ne VRAM olarak ne de teknik anlamda 3060'tan çok ileri kalır yanı yok sadece DLSS 3 var tabii bunun ilerleyen dönemde avantajı kalır mı orası çok meçhul 3.5'in tüm RTX kartlara gelmesi durumda 4000 serisinin hiçbir anlamı kalmayacak tabii stabil bir deneyim sunarsa. Şimdi tırt deme sebebini geniş bir dil ile anlattım keşke NVIDIA en az kartlar arası %40'lık bir performans artışı ve yeni nesil daha fazla teknoloji kullanmamıza izin verse de bizde kızıp tırt demesek...

Ayrıca ekleme olarak şunu söyleyeyim ayarlarınızı inceledim işleme çözünürlüğünüz çok düşük ve tüm ayarlarınız yüksek veya ultra değil. Bazı ayarlarınız kapalı bu ayarları 3060'a da yaparsanız 3060'ta aynı performanstan aşağısını vermez. Eğer işleme çözünürlüğünüz %100 olsa ve tüm ayarlarınız Ultra olsaydı size hak verirdim.

Son düzenleme:
Dediklerine aynen katılıyorum. Hele düşük grafikte oyun çamur gibi. Hızlı seyahat olayıda aşırı saçma, oyun direk çok saçma.

Oyun çok da kötü değil RPG seven adam oynar bende mis gibi oynuyorum şahsen lakin eski bir oyun gibi çıktı hiçbir detay yok çok hatalı yanları var, bir başka RPG oyunuyla karşılaştırırsak en önemli rakiplerinden 2015'te çıkan Witcher 3'ün tırnağı bile edemez her açıdan dandik bir oyun Starfield

Bakalim XBOX'a yukluyorum, hic Skyrim veya Fallout oynamadim ama bu oyunda beni kendine ceken bir seyler var :D 1 saatte silmem umarim.

Yeni konular

Geri
Yukarı