Starfield optimizasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

ZwiReK

Hectopat
Bu değerler oyunda kalabalık yerlerde ve asıl bizim gezdiğimiz yerlerde gözüken değerler. İçi boş bir gezegende veya daha az doku bulunan yerlerde 100-120 FPS'ye kadar çıkabiliyor ama, oyunun genel olarak optimizasyonu berbat. İleriki güncellemeler ve FSR 3 + fmf ile daha oynanabilir olacaktır. Kesinlikle Cyberpunk 2077 ilk çıktığında hatırlarsınız. Ayrıca oyuna kare oluşturmanın'da gelmesi lazım.

(FPS değerleri genel olarak değişiklik gösteriyor ama. Ne kadar fark yaratır bilinmez)

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3060 FSR olmadan 1080p medium ayarlarda 65 FPS'yi zor geçiyor bence optimizasyonu düzeltirler gibi hocam benchmarklar şimdilik kötü.

Bence de optimizasyonu kötü zaten şu zamanda çıkan çoğu oyunda böyle olduğu için alıştık artık. Oyunun grafikleri çok üst düzey olmadığı için sistem gereksinimleri bana bir tık yüksek geldi sadece.

2023'de çok fazla kötü optimizasyonlu oyun çıktı ama hepsine haksızlık etmişiz bence. 4090 R9 7950x3D sistem (paranın alabileceği en güçlü sistem) 4K Ultrada 60 fpsyi zor geçiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2023'te çok fazla kötü optimizasyonlu oyun çıktı ama hepsine haksızlık etmişiz bence. 4090 R9 7950x3D sistem (paranın alabileceği en güçlü sistem) 4K Ultrada 60 FPS'yi zor geçiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Güncellemeler gelsede ne kadar düzelecek hiçbir oyun bu zamanda kadar güncelleme ile 20-30 FPS arttıran görmedim yanlışım varsa düzeltin bu ancak, FSR 3 DLSS3 ve FG olunca daha oynanabilir hale gelir

2023'te çok fazla kötü optimizasyonlu oyun çıktı ama hepsine haksızlık etmişiz bence. 4090 R9 7950x3D sistem (paranın alabileceği en güçlü sistem) 4K Ultrada 60 FPS'yi zor geçiyor.

Bi'de hocam fark ettiyseniz Video'da CPU resmen dans ediyor

Son düzenleme:
Bence de optimizasyonu kötü zaten şu zamanda çıkan çoğu oyunda böyle olduğu için alıştık artık. Oyunun grafikleri çok üst düzey olmadığı için sistem gereksinimleri bana bir tık yüksek geldi sadece.

Kötü optimizasyon dediğimiz oyunlardan özür dilemek gerek. TLOU 1'e çok sövdüler ama 1080p Ultra da 6700 XT ile FSR olmadan 75 FPS alıyordum. Starfield da 1080p Ultra da FSR açıkken 45-50FPS

Güncellemeler gelsede ne kadar düzelecek hiçbir oyun bu zamanda kadar güncelleme ile 20-30 FPS arttıran görmedim yanlışım varsa düzeltin bu ancak, FSR 3 DLSS3 ve FG olunca daha oynanabilir hale gelir

Bi'de hocam fark ettiyseniz Video'da CPU resmen dans ediyor
Remnant ta 43 FPS alan 6700XT update sayesinde 65fps almaya başladı. Yani düzgün update ile 20 FPS de artabilir.

Son düzenleme:
Kötü optimizasyon dediğimiz oyunlardan özür dilemek gerek. TLOU 1'e çok sövdüler ama 1080p Ultra da 6700 XT ile FSR olmadan 75 FPS alıyordum. Starfield da 1080p Ultra da FSR açıkken 45-50FPS

Remnant ta 43 FPS alan 6700XT Update sayesinde 65FPS almaya başladı. Yani düzgün Update ile 20 FPS de artabilir.

Hocam evet var bu şekilde ama, ekran kartı sürücüleri ile 15-20 FPS alınabilir ama sadece en tepe ekran kartına bu güncellemeler geliyor. Şu an modcular 3-4 gün olamsına rağmen FPS arttırmak için optimizasyon yapmaya başladılar bile

Remnant ta 43 FPS alan 6700XT Update sayesinde 65FPS almaya başladı. Yani düzgün Update ile 20 FPS de artabilir.

Şu ekran kartı üretenler ve oyunu yapanlar isteseler neler Yaparlar'da Örnek 40 FPS alan bir oyunu isteseler 100 FPS bile aldırabilirler (yeni ekran kartını kim alır yani o şekilde olsa değil mi)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı