Statik IP'yi donanıma tanıtmak

Johantmark

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben ISS'den yeni bir statik IP aldım ve şu an internette IP sorgulattığımda doğru IP çıkıyor ancak bilgisayarımda komut istemine ve sistem bilgisine baktığımda cgn havuzundaki eski IP adresimi görüyorum hala ve modemime girmeye çalıştığımda eski IP'yi kullanmak zorunda kalıyorum. Daha önce farklı bir statik IP adresim mevcuttu ve hatırlamadığım bir şekilde bütün hepsi senkronizeydi modem ve komut istemi. Şu an bunu düzeltemiyorum yardımcı olabecek var mı acaba?
Modem: Huawei HG658C V2

modem arayüzü.jpg

Modem arayüzündeki IP 31. diye başlıyor bu aldığım statik IP.

komut istemi.jpg

Komut istemindeki IP 192 ile başlıyor bu eski IP.

sistem bilgisi.jpg

Bu da sistem bilgisindeki IP 192. ile başlayan eski IP.

Dediğim gibi donanımda eski IP var, modemde ise yeni IP var. Bunları nasıl düzeltebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski IP dediğiniz local IP. Default gateway muhtemelen 192.168.1.1. bir sıkıntı yok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
@Johantmark statik IP aldığınıza göre IP'nizi koruyun. Modem resetlemesi ile geçmez IP'niz artık.

Yanıtınız için teşekkürler ve evet bende öyle sanıyordum ki ilk defa resetledim bu modemi ardından IP'adresim CGN havuzundan rastgele bir IP ile değişti, Vodafone'u arayıp durumu söylediğimde bir şekilde IP'adresimin silindiğini söylediler ve hemen yenisini temin ettiler, eskisine ne olduğunu sorduğumda biz de bilmiyoruz dediler.

Yanıtınız için teşekkürler ve evet bende öyle sanıyordum ki ilk defa resetledim bu modemi ardından IP'adresim CGN havuzundan rastgele bir IP ile değişti, Vodafone'u arayıp durumu söylediğimde bir şekilde IP'adresimin silindiğini söylediler ve hemen yenisini temin ettiler, eskisine ne olduğunu sorduğumda biz de bilmiyoruz dediler.
Hangisi silindi? 31.****** ile başlayan değil mi? Default Gateway değişemez yeni bir router alıp bağlayana kadar. 192.168.1.1 olması lazım onun.

Geri
Yukarı