Stealer nasıl temizlenir?

• Konuyu başlatan lxr99
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 280

lxr99

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, az önce gizlenmiş bir stealer yedim. Görev Yönetcisi'nden vs dosya konumunu açıp temizledim fakat hala silinmediğinden şüpheleniyorum. Kaspersky, ESET antivirüs ile tarama yaptığımda herhangi bir şey çıkmadı.
netstat -n yaptığımda SYN_SENT Yazısı var.

Screenshot_1.png

Hiçbir temizleme kesin çözüm değildir, eğer olay stealer ise önceliğin önemli hesaplarını farklı b ir cihazdan koruma altına almak olmalı, çünkü bilgilerin çoktan karşı tarafın eline düştü.

Eğer RAT (remote Access tool) yediysen Wi-Fi'yi kapatmak veya Ethernet'i çekmek server ile olan bağlantını sonlandıracaktır.

Her iki olayda da sistemini sıfırlaman en garantisi önemli dosyalarını kaydet ve o can alıcı düğmeye bas :D

Temizlenmiştir yüksek ihtimal.

SYN_SENT nedir peki?

Hiçbir temizleme kesin çözüm değildir, eğer olay stealer ise önceliğin önemli hesaplarını farklı b ir cihazdan koruma altına almak olmalı, çünkü bilgilerin çoktan karşı tarafın eline düştü.

Eğer RAT (remote Access tool) yediysen Wi-Fi'yi kapatmak veya Ethernet'i çekmek server ile olan bağlantını sonlandıracaktır.

Her iki olayda da sistemini sıfırlaman en garantisi önemli dosyalarını kaydet ve o can alıcı düğmeye bas :D

Daha yeni format atmıştım :/

Geri
Yukarı