"Data Stealer" adlı kod nedir?

CamelonTv

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bir yazılım satın aldım ve bunu Avast virüs olarak gösterdiği için bu yazılımı sanal sunucumda açtım. Ve adamın çok fazla program ve kod satmasına rağmen (program şifreli sadece şifreli olmayan bölümde bunu buldum.) Bu kodu buldum "data stealer" olarak adlandırmış ama pek anlam veremedim çok büyük bir satıcının bunu yapma olasılığı var mıdır?

1705148990298.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Token çekiyor gibi görünüyor fakat bu kısım sadece info header, ekstra bir işlevi yok. Avast'ın tespitini görmek gerek. İlgili yazılımı Hybrid Analysis ve FileScan üzerinden taratırsanız daha net konuşabiliriz.

Altta webhook URL'si ve üsttede token var siz kodu çalıştırınca webhook ile sizin bilgilerinizi direkt Discord üzerinden bildirim alacak bunun diğer adıda grabber.

Satın aldığınız yazılım bir Discord botuna benziyor. Yazılımın config dosyasından proje adını Data Stealer yapmış. Türkçe çevirisi Veri Çalıcı anlamında. Satın aldığınız yazılım bununla ilgiliyse bundandır. Yazılım içeriğini görmeden bu konuda yorum yapılamaz.

Aldiginiz yazilim ne amacli kullaniliyor? Kod yazmayi bilen ve bu isin tiracereti yapan birisi veri calacak olsa bile bunu Data Stealer olarak adlandirmaz gupe gunduz diye dusunuyorum.

Aldiginiz yazilim ne amacli kullaniliyor? Kod yazmayi bilen ve bu isin tiracereti yapan birisi veri calacak olsa bile bunu data stealer olarak adlandirmaz gupe gunduz diye dusunuyorum.

Hocam bende bu durumdan şüphelendim. Çok fazla satışı olan bir satıcı. Böyle bir şeyi bu kadar amatörce ve şifresiz bir şekilde göstereceğini düşünmemekteyim.

Geri
Yukarı